W starostwie spotkano się z przedstawicielami PKP (zdjęcia)

Dodano: 14 lutego 2020 09:49, Autor: Miłosz Magrzyk

W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta Zbigniew Chrupek, wójt gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz, wójt gminy Małkinia Górna Bożena Kordek i wójt gminy Szulborze Wielkie Krzysztof Michalec.
13 lutego w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie w sprawie opracowania dokumentacji przedprojektowej dla projektu pt. "Prace na linii kolejowej nr 6 na odcinku Warszawa Wschodnia - Czyżew".

REKLAMAW spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta Zbigniew Chrupek, wójt gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz, wójt gminy Małkinia Górna Bożena Kordek i wójt gminy Szulborze Wielkie Krzysztof Michalec, a także inwestorzy, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe.

- W tej chwili jest takie założenie, żeby na tym odcinku, który przebiega do Czyżewa, podnieść prędkość z obecnych 160 km/h, które mają być po zakończeniu prac, do 200 km/h. Kolejnym założeniem jest dobudowa 2 pary torów do Tłuszcza i utworzenie odcinka od Warszawy Wschodniej do Zielonki - mówił jeden z przedstawicieli PKP.

Podczas spotkania przedstawiciel PKP mówił, że w przypadku powiatu ostrowskiego, w ramach tego projektu, prace w zasadzie zamkną się prawdopodobnie w niewielkiej przebudowie stacji Małkinia.

Przedstawiciel PKP mówił również o tym, do czego zobligowany jest przepisami inwestor ze względu na chęć podwyższenia limitu prędkości, z którą będą mogły poruszać się pociągi. Chodzi głównie o likwidację przejazdów kolejowych.

Przedstawiciele poszczególnych gmin mówili o tym, co należy uwzględnić przy realizacji inwestycji. Ponadto zwracali uwagę na to, jak ważne jest, aby przeprowadzane prace możliwie jak najmniej godziły w życie codzienne mieszkańców. Wspomnieli o tym, jak istotne jest zapewnienie dobrej komunikacji, a także zwrócili uwagę na potrzebę utworzenia dodatkowych miejsc parkingowych dla osób, które będą chciały w przyszłości skorzystać z kolei.

Inwestorzy natomiast mówili o tym, jak będą wyglądały poszczególne etapy inwestycji, i odnieśli się do przedstawionych uwag.Zobacz również

Spędź walentynki w kinie

14 lutego 2020, MDK w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Pomysł na walentynki? Zabierz swoją drugą połówkę na minimaraton walentynkowy do kina Ostrovia.

Spotkanie z Ryszardem Sobolewskim

14 lutego 2020, GOKiS w Bogutach-Piankach, red. Miłosz Magrzyk

24 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach odbyło się spotkanie z Ryszardem Sobolewskim - podróżnikiem, fotoreporterem i dziennikarzem.

Strażacy usunęli drzewo, które zagrażało bezpieczeństwu

14 lutego 2020, OSP w Bogutach-Piankach, red. Miłosz Magrzyk

We wtorek jeden zastęp OSP w Bogutach-Piankach wyjeżdżał do ścięcia drzewa przy drodze wojewódzkiej.

Komentarze

Add comment

Dodano: 14 lutego 2020 15:36, aha! (aha1000)

Proponuję powiązać prędkość przejazdu pociągów z ceną wody,a co za tym idzie, z ceną wywozu śmieci.Myślcie logicznie.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

GETIN Bank

ul. Okrzei 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]