W starostwie spotkano się z przedstawicielami PKP (zdjęcia)

Dodano: 14 lutego 2020 09:49, Autor: Miłosz Magrzyk

W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta Zbigniew Chrupek, wójt gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz, wójt gminy Małkinia Górna Bożena Kordek i wójt gminy Szulborze Wielkie Krzysztof Michalec.
13 lutego w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie w sprawie opracowania dokumentacji przedprojektowej dla projektu pt. "Prace na linii kolejowej nr 6 na odcinku Warszawa Wschodnia - Czyżew".

REKLAMAW spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta Zbigniew Chrupek, wójt gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz, wójt gminy Małkinia Górna Bożena Kordek i wójt gminy Szulborze Wielkie Krzysztof Michalec, a także inwestorzy, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe.

- W tej chwili jest takie założenie, żeby na tym odcinku, który przebiega do Czyżewa, podnieść prędkość z obecnych 160 km/h, które mają być po zakończeniu prac, do 200 km/h. Kolejnym założeniem jest dobudowa 2 pary torów do Tłuszcza i utworzenie odcinka od Warszawy Wschodniej do Zielonki - mówił jeden z przedstawicieli PKP.

Podczas spotkania przedstawiciel PKP mówił, że w przypadku powiatu ostrowskiego, w ramach tego projektu, prace w zasadzie zamkną się prawdopodobnie w niewielkiej przebudowie stacji Małkinia.

Przedstawiciel PKP mówił również o tym, do czego zobligowany jest przepisami inwestor ze względu na chęć podwyższenia limitu prędkości, z którą będą mogły poruszać się pociągi. Chodzi głównie o likwidację przejazdów kolejowych.

Przedstawiciele poszczególnych gmin mówili o tym, co należy uwzględnić przy realizacji inwestycji. Ponadto zwracali uwagę na to, jak ważne jest, aby przeprowadzane prace możliwie jak najmniej godziły w życie codzienne mieszkańców. Wspomnieli o tym, jak istotne jest zapewnienie dobrej komunikacji, a także zwrócili uwagę na potrzebę utworzenia dodatkowych miejsc parkingowych dla osób, które będą chciały w przyszłości skorzystać z kolei.

Inwestorzy natomiast mówili o tym, jak będą wyglądały poszczególne etapy inwestycji, i odnieśli się do przedstawionych uwag.Zobacz również

Spędź walentynki w kinie

14 lutego 2020, MDK w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Pomysł na walentynki? Zabierz swoją drugą połówkę na minimaraton walentynkowy do kina Ostrovia.

Spotkanie z Ryszardem Sobolewskim

14 lutego 2020, GOKiS w Bogutach-Piankach, red. Miłosz Magrzyk

24 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach odbyło się spotkanie z Ryszardem Sobolewskim - podróżnikiem, fotoreporterem i dziennikarzem.

Strażacy usunęli drzewo, które zagrażało bezpieczeństwu

14 lutego 2020, OSP w Bogutach-Piankach, red. Miłosz Magrzyk

We wtorek jeden zastęp OSP w Bogutach-Piankach wyjeżdżał do ścięcia drzewa przy drodze wojewódzkiej.

Komentarze

Dodano: 14 lutego 2020 15:36, aha! (aha1000)

Proponuję powiązać prędkość przejazdu pociągów z ceną wody,a co za tym idzie, z ceną wywozu śmieci.Myślcie logicznie.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Biuro Tłumaczeń KOWER

ul. Szkolna 12A
07-300 Ostrów Mazowiecka

TŁUMACZENIA POŚWIADCZONE, ZWYKŁE - Z KAŻDEGO JĘZYKA EUROPEJSKIEGO !

ŻALMAL

ul. Duboisa 82
07-300 Ostrów Mazowiecka

Żaluzje, rolety, moskitiery, markizy, karnisze, plisy!

WRI-Deweloper

ul. Sikorskiego 8
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP II

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]