Spotkanie z Ryszardem Sobolewskim

Dodano: 14 lutego 2020 08:12, Autor: GOKiS w Bogutach-Piankach, red. Miłosz Magrzyk

24 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach odbyło się spotkanie z Ryszardem Sobolewskim - podróżnikiem, fotoreporterem i dziennikarzem.
24 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się spotkanie z Ryszardem Sobolewskim - podróżnikiem, fotoreporterem i dziennikarzem. Tytuł spotkania brzmiał "Meksyk - kraj wielu kultur".

REKLAMA- Moimi pasjami są dalekie podróże i fotografowanie. Ameryka Łacińska to mój drugi dom. Fotografia i marzenia o zwiedzeniu odległych lądów towarzyszyły mi od najmłodszych lat - mówił o sobie Ryszard Sobolewski.

Podróżnik uwielbiał oglądać relacje z wypraw Toniego Halika czy Stanisława Szwarca-Bronikowskiego. Pierwsze podróże odbył w połowie lat osiemdziesiątych, ale sytuacja polityczna ograniczyła je tylko do niektórych krajów europejskich. Marzenia o dalekich podróżach zaczęły się spełniać w 2002 roku, kiedy to odwiedził Gwatemalę. Potem był Meksyk i spotkanie ze zdumiewającą kulturą Azteków i Majów, następnie kolebka Inków - Ekwador, Peru, Boliwia, Brazylia, Kolumbia, Wenezuela oraz Indie.

Każda wyprawa to bagaż wrażeń, którymi chętnie się dzieli poprzez artykuły ukazujące się na łamach różnych czasopism, a także wystawy fotograficzne organizowane na terenie całego kraju, nad którymi honorowy patronat sprawują ambasadorzy prezentowanych krajów.

Piątkowa prezentacja dotycząca piękna Meksyku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony miłośników podróży, ale także młodzieży ciekawej świata. Całe spotkanie przebiegło w miłej, interesującej atmosferze i wzbudziło marzenia oraz tęsknotę za poznawaniem ciekawych zakątków świata.

Ponadto impreza była okazją do tego, by nabyć oryginalne rękodzieło. Ryszard Sobolewski wkrótce wyrusza na kolejną wyprawę i być może ponownie zawita do nas, aby nam o niej opowiedzieć.

Zdjęcia są dostępne pod linkiem: http://www.gokisboguty.pl/gokis/aktualnosci/228-spotkanie-z-ryszardem-sobolewskim.html.

Źródło zdjęcia: GOKiS w Bogutach-Piankach

Zobacz również

Mobilność w kształceniu zawodowym (zdjęcia)

13 lutego 2020, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Szkolenie poprowadził Bogdan Kruszakin - kierownik Wydziału Edukacji dla Rynku Pracy w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Spektakl pt. "Detektyw Zagadka na tropie" (zdjęcia, wideo)

12 lutego 2020, Miłosz Magrzyk

Dzieci wybrały się razem z detektywem w pełną przygód podróż dookoła świata.

Warsztaty rodzinne w MBP (zdjęcia)

12 lutego 2020, Miłosz Magrzyk

28 stycznia odbyły się warsztaty rodzinne, w ramach których dzieci grały m.in. w gry planszowe.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Salon Orange

ul. Kilińskiego 1/6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]