Dobre starty karateków (zdjęcia)

Dodano: 21 marca 2020 08:50, Autor: OKKK, red. Miłosz Magrzyk

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików odbyły się w cieniu walki z koronawirusem.
Makroregion Wschodni, Chełm, 8.03.2020 r.

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików odbyły się w cieniu walki z koronawirusem. Mimo tego zawody zgromadziły 360 zawodników z 42 klubów z 4 województw z terenu północno-wschodniej Polski.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 7 zawodników i wywalczyli oni 4 wysokie miejsca na podium. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy w technicznej konkurencji kata. Ewa Pasek w kategorii juniorek zajęła 2 miejsce spośród 18 zawodniczek. Podobnie Bartosz Równy w kategorii juniorów młodszych. Obydwoje zawodnicy po pierwszej turze zajęli 3 miejsca, a podczas tury finałowej wywalczyli miejsca drugie.

Bardzo dobry występ zawodnicy zaliczyli w kumite. W bardzo licznych kategoriach młodzików Tomasz Parafiński wywalczył 2 miejsce, a Kacper Podbielski stanął na podium na 3 miejscu. Obydwaj w drodze na podium stoczyli po 3 walki. Pozostali zawodnicy również stoczyli dobre pojedynki, jednak nie stanęli na podium. Ewa Pasek w kumite seniorek zajęła 6 miejsce, Filip Pasek w kumite juniorów młodszych był 7 - zawodnicy walczyli z dogrywkami. Kacper Frączyk, junior młodszy, po wyrównanej walce, również z dogrywką, przegrał awans do ósemki.

Poziom sportowy zawodów stał na bardzo wysokim poziomie, a medale wywalczone zostały przez naszych zawodników w najliczniej obsadzonych kategoriach.

Podczas zawodów zarówno sensei Radosław Grabowski, jak i sensei Tomasz Marcjaniak opiekowali się zawodnikami i sekundowali podczas walk.

Napisane opowiadanie należy przesłać do 25 marca (włącznie). Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych.

Wędkarze podsumowali ubiegły rok (zdjęcia)