Rodzaje rat kredytów hipotecznych

Dodano: 25 marca 2020 09:25, Autor: Tipmedia

Może nie każdy zdaje sobie z tego 100% sprawę, lecz branie kredytu hipotecznego jest wyjątkowo odpowiedzialnym zobowiązaniem. Dlatego przed samym procesem konieczne może być przeprowadzenie analizy posiadanego kapitału. Do grona elementarnych aspektów w kwestii takiej pożyczki należy wybór wariantu rat. Dziś umówimy dostępne opcje i dokonamy ich charakterystyki.
Elementy raty kredytowej

Przeglądając informacje o kredycie hipotecznym, z pewnością dowiedzieliście się, że taka forma finansowania związana jest wysokimi ratami, których spłacanie może rozciągnąć się na okres nawet kilkudziesięciu lat. Jakie jednak są jednak ich elementy? Otóż mowa tu o dwóch głównych, czyli części kapitałowej, będącej ułamkiem pożyczonej kwoty, oraz odsetkowej, prowizyjnej w przypadku instytucji bankowej. Wartości tych proporcji są zmienne nie tylko ze względu na czas, ale i wybrane raty.Kalkulator rat kredytu hipotecznego. Źródło: Expander https://www.expander.pl/kalkulatory/kredytowe/kalkulator-raty-kredytu-hipotecznego/

REKLAMAStałe raty kredytów hipotecznych

Modelem najczęściej wybieranym przez obywateli Polski są stałe raty kredytów hipotecznych. Ma to związek z proponowaną przez nie stabilnością i gwarancją bezpieczeństwa, co nie pozostaje bez uwagi większości społeczeństwa liczącego przede wszystkim na wygodę spłacania. Za popularnością tego wariantu stoi też fakt, że związana jest z nim konieczność przedstawienia zdolności kredytowej o zaniżonym pułapie.

Kwota takich rat jest niezmienna od początku do końca zobowiązania, a zmianie ulegają jedynie proporcje elementów raty.

Malejące raty kredytów hipotecznych

Mówimy tu o zdecydowanie rzadziej wybieranym rodzaju comiesięcznej spłaty, co nie oznacza, że mniej korzystnym. Prawda, wymaga więcej, jeśli chodzi o zdolność kredytową i początkowe miesiące trwania umowy, co gorsza nadszarpnięte samym nabyciem obiektu budowlanego. Niemniej opłacalność tej metody jawi się w redukcji odsetek. Tym samym finalnie zyskamy niższy całkowity koszt kredytu, a mowa tu o różnicy sięgającej do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że na początku trzeba będzie liczyć się z większym obciążeniem dostępnych finansów.

Podsumowanie

Selekcja wymienionych opcji będzie odmienna w przypadku różnych grup ludzi. Każda z nich ma swoje wady i zalety, dobrze więc odpowiedzialnie przemyśleć wybór między nimi. Zwłaszcza że mowa o tak ważnym w życiu zakupie, będącym przecież swego rodzaju inwestycją.


Zobacz również

Marszałek apeluje: dopuśćmy do użytku więcej testów

25 marca 2020, Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, red. Miłosz Magrzyk

Marszałek województwa mazowieckiego zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia z pytaniem o wytyczne, co do stosowanych testów w kierunku SARS-CoV-2. Na rynku dostępne są tzw. szybkie testy mogące przyspieszyć diagnostykę, co jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa personelu medycznego. Samorząd województwa jest gotowy przeznaczyć na nie środki, ale niezbędne jest dopuszczenie ich do stosowania przez ministerstwo.

Uczniowie SP w Starym Lubotyniu pomogli zwierzętom przetrwać zimę (zdjęcia)

25 marca 2020, SP w Starym Lubotyniu

Na początku lutego uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili schronisko "Bąkówka".

Potrzebujesz porady psychologicznej? Zadzwoń

25 marca 2020, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Specjaliści są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]