Budowa drogi powiatowej na odcinku Morzyczyn Włościański - Kiełczew - Prostyń - Treblinka

Dodano: 22 maja 2020 08:09, Autor: Urząd Gminy w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze przetargu jest Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. z Ostrowi Mazowieckiej. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec lipca 2020 roku.
Mieszkańcy Kiełczewa wreszcie doczekali się remontu głównej drogi - ulicy Prymasa Tysiąclecia. W kwietniu rozpoczął się remont drogi powiatowej nr 2636W Morzyczyn Włościański - Kiełczew - Prostyń - Treblinka od km 4+985 do km 8+637,30.

REKLAMATo wspólna inwestycja gminy Małkinia Górna i powiatu ostrowskiego. Wartość zadania to kwota 5 770 638,27 zł, z czego uzyskano dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 80%, czyli 4 616 510,00 zł. Wkład własny powiatu to 577 064,14 złotych, a udział gminy Małkinia Górna to kwota 577 064,13 złotych.

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze przetargu jest Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. z Ostrowi Mazowieckiej.

Dotychczasowa droga była w bardzo złym stanie technicznym. Wyrwy, nierówności oraz zbyt wąska szerokość jezdni stwarzały zagrożenie dla jej użytkowników. Realizacja powyższej inwestycji jest możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy gminą i powiatem. Tylko wzajemne zrozumienie potrzeb mieszkańców korzystających z tej drogi pozwoli poprawić stan nawierzchni.

Zakres prac przewidzianych do realizacji w ramach prowadzonej inwestycji obejmuje między innymi: roboty przygotowawcze, rozbiórki, roboty ziemne, wykonanie przepustów poprzecznych, wykonanie podbudowy, okrawężnikowanie, wykonanie nawierzchni bitumicznej, oczyszczanie rowów, budowę chodników, wykonanie zjazdów, utwardzenie poboczy, poprawienie parkingu przy stacji PKP, roboty wykończeniowe, właściwe oznakowanie, zaplanowanie organizacji ruchu.

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec lipca 2020 roku.

Źródło zdjęcia: Urząd Gminy w Małkini GórnejZobacz również

102 km/h przez Zgleczewo Szlacheckie

22 maja 2020, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych - również tych tragicznych, w których giną niewinne osoby.

W pobliżu ratusza powstaje łąka kwietna (zdjęcia)

21 maja 2020, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Jak informuje urząd miasta, zaplanowane działania ekologiczne w Ostrowi Mazowieckiej wchodzą w kolejną fazę realizacji.

Komandosi szkolili terytorialsów (zdjęcia)

19 maja 2020, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

Specjaliści od medycyny pola walki zostali przywróceni do służby wojskowej. W ubiegłym tygodniu szkolili żołnierzy mazowieckiej brygady. Szkolenie obejmowało zagadnienia związane z medycyną taktyczną.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

APG Adam Kruk

Stok 81
07-310 Ostrów Mazowiecka

Profesjonalna naprawa i konserwacja pojazdów mechanicznych!

Art. zaopatrzenia ogrodniczego Edward Zalewski

ul. Sikorskiego 28, Różańska 121
07-300 Ostrów Mazowiecka

Salon Orange

ul. Kilińskiego 1/6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]