Terytorialsi szkolą personel mazowieckich placówek oświatowych

Dodano: 22 maja 2020 08:44, Autor: 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

Nauczyli się walczyć z zagrożeniami spowodowanymi koronawirusem. Są w akcji niemalże od samego początku pandemii. Teraz pomagają w przygotowaniu szkół, przedszkoli i żłobków oraz personelu do funkcjonowania w nowym reżimie sanitarnym.
Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej prowadzą szkolenia pozwalające na bezpieczny powrót do pracy i nauki.

REKLAMAMimo zniesienia wielu obostrzeń związanych z pandemią żołnierze 5 Brygady Obrony Terytorialnej nadal prowadzą działania na wielu obszarach, a nawet zakres ich zaangażowania został rozszerzony.

Oprócz dostarczania żywności potrzebującym, wspierania policji i służby zdrowia dostarczają także płyn dezynfekcyjny do placówek oświatowych oraz od tego tygodnia przeprowadzają szkolenia kadry szkół, przedszkoli i żłobków w swoim rejonie odpowiedzialności.

Terytorialsi mają doświadczenie w działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa. Wspierają personel medyczny szpitali, wykonując pomiar temperatury, selekcję pacjentów, a także pobierają wymazy. By móc angażować się w operację przeciwkryzysową pod kryptonimem "Odporna wiosna", musieli odbyć specjalne szkolenia. Teraz swoją wiedzą i doświadczeniem w walce z COVID dzielą się z kadrą placówek oświatowych.

W tym tygodniu m.in. żołnierze z Siedlec przeprowadzili szkolenia z zakresu zasad bezpieczeństwa i zapobiegania transmisji koronawirusa, prawidłowego pomiaru temperatury oraz stosowania środków ochrony indywidualnej. Ze szkoleń skorzystało 11 szkół z oddziałami przedszkolnymi z powiatu mińskiego. Dzięki temu udało nam się przeszkolić ponad 450 nauczycieli i wychowawców.

Oferta szkoleniowa skierowana jest przede wszystkim do szkół i przedszkoli, które już rozpoczęły swoje funkcjonowanie lub w najbliższym czasie rozpoczną.

Wsparcie placówek oświatowych, jak i pozostałe działania prowadzone obecnie przez 5 MBOT są praktycznym wymiarem misji WOT, którą jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.

Źródła zdjęć: https://pixabay.com/pl/ i 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Zobacz również

Szkoły podstawowe wyposażono w mobilne pracownie internetowe (zdjęcia)

22 maja 2020, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Mobilne pracownie internetowe składają się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu.

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

21 maja 2020, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Funkcjonariusze z KPP w Ostrowi Mazowieckiej zlikwidowali plantację marihuany. Plantacja znajdowała się na terenie miasta.

Moja córka Zofia...

21 maja 2020, Ministerswo Cyfryzacji, red. Miłosz Magrzyk

Imię Zosia w ubiegłym roku znalazło się na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom. Pamiętajcie - niezależnie od tego, jak dacie na imię swojemu dziecku, jego narodziny możecie zgłosić online.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

DIETA Z PODLASIA Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

ZMIEŃ DIETĘ NA LEPSZĄ! ZAMÓW JUŻ DZIŚ!

Maciejowa Chata

Stare Lubiejewo, ul. Łomżyńska 3
07-300 Ostrów Mazowiecka

SALA BANKIETOWA - NOCLEGI - ZAJAZD - BAR 24H

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]