Wszczynał awantury domowe i znęcał się nad matką

Dodano: 29 czerwca 2020 09:19, Autor: Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, red. Miłosz Magrzyk

Jak ustalono w toku śledztwa, Paweł K. już wcześniej znęcał się psychicznie nad matką. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej z dnia 25 maja 2018 r. został uznany winnym popełnienia przestępstwa znęcania się psychicznego nad osobą najbliższą.
Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko Pawłowi K. 16 czerwca 2020 r. do sądu rejonowego został skierowany akt oskarżenia. Paweł K. został oskarżony o znęcanie się psychicznie nad nieporadną ze względu na stan psychiczny matką Krystyną K. w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał matkę, groził jej zabójstwem, poniżał ją, zakłócał spokój w mieszkaniu, w tym spoczynek nocny.

REKLAMAOskarżenie dotyczy okresu od 13 września 2017 r. do 13 marca 2020 r. Podczas tych zdarzeń oskarżony miał w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem. Paweł K. w toku śledztwa nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wobec Pawła K. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Jak ustalono w toku śledztwa, Paweł K. już wcześniej znęcał się psychicznie nad matką. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej z dnia 25 maja 2018 r. został uznany winnym popełnienia przestępstwa znęcania się psychicznego nad osobą najbliższą. Sąd wymierzył mu karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. Prokuratura wystąpiła do sądu o zarządzenie wykonania orzeczonej wobec Pawła K. kary pozbawienia wolności.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Bezpieczne wakacje 2020

29 czerwca 2020, KWP, red. Miłosz Magrzyk

Wakacje kojarzą nam się z wypoczynkiem i beztroską, ale pozostaje jeszcze kwestia dojazdu do miejsca docelowego. Co zrobić, aby podróż była bezpieczna?

Nagroda dla uczniów Kopernika (zdjęcia)

29 czerwca 2020, LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

W połowie czerwca w Warszawie zorganizowano podsumowanie konkursu filmowego, w którym wzięli udział m.in. uczniowie ostrowskiego liceum.

Wybory 2020. Sprawdź, na kogo głosowali mieszkańcy powiatu ostrowskiego

29 czerwca 2020, Miłosz Magrzyk

Zobacz, który kandydat cieszył się wśród mieszkańców powiatu ostrowskiego największym poparciem.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

ul. Sikorskiego 6 (wejście od Inwalidów)
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Góralczyk Nieruchomości

ul. Sikorskiego 166/2.15
18-400 Łomża

Znajdź idealną nieruchomość dla siebie!

EK STUDIOFOTO

ul. Sezamkowa 14
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapisywanie historii ludzi, ich piękna i emocji jest naszą pasją.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]