Groził, że otruje zwierzęta

Dodano: 30 lipca 2020 12:02, Autor: Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, red. Miłosz Magrzyk

Po wykonaniu z podejrzanym Krystianem S. czynności procesowych w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej skierowano wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Krystianowi S. podejrzanemu o to, że w okresie od 17 do 21 lipca 2020 r. w gminie Wąsewo, działając w krótkich odstępach czasu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej groził gwałtownym zamachem na mienie w postaci zatrucia pokarmu podawanemu zwierzętom, co doprowadziłoby do otrucia około 200 sztuk bydła.

REKLAMAUsiłował doprowadzić pokrzywdzonych Jacka K. i Janusza K. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 100.000 zł w ten sposób, że w nocy 17 lipca 2020 r. na bramie wjazdowej posesji należącej do Jacka K. pozostawił torbę z napisem "Jacek Sławek", w środku której znajdowały się ręcznie napisane kartki z żądaniem pieniędzy w kwocie 50.000 zł, a następnie 21 lipca 2020 r. na polnej drodze prowadzącej do posesji Jacka K. pozostawił wbity w ziemię kij, na którym przywiązał sznurkiem zadrukowaną kartkę z żądaniem pieniędzy w kwocie po 50.000 zł od każdego z pokrzywdzonych, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na powiadomienie o powyższym zdarzeniu funkcjonariuszy policji, tj. o czyn z art. 13 §1 k.k. w zw. z art. 282 k.k.

Po wykonaniu z podejrzanym Krystianem S. czynności procesowych w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej został skierowany wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację zawartą we wniosku prokuratury i zastosował wobec Krystiana S. tymczasowe aresztowanie na 2 miesiące. Za zarzucany czyn mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Pędził 118 km/h przez obszar zabudowany

29 lipca 2020, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

W minionym tygodniu policjanci z KPP w Ostrowi Mazowieckiej, działając w ramach grupy Speed, wykryli 50 wykroczeń popełnionych przez kierujących.

Policja podsumowała weekend

28 lipca 2020, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Podczas minionego weekendu policjanci z KPP w Ostrowi Mazowieckiej odnotowali 5 zdarzeń drogowych. Ponadto zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Nagrodzono funkcjonariuszy (zdjęcia)

25 lipca 2020, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Kapituła konkursowa wybrała funkcjonariuszy, którzy, jak stwierdzono, szczególnie zasłużyli się w służbie.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Maciejowa Chata

Stare Lubiejewo, ul. Łomżyńska 3
07-300 Ostrów Mazowiecka

SALA BANKIETOWA - NOCLEGI - ZAJAZD - BAR 24H

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]