Skontaktuj się z dzielnicowym. Uzyskaj pomoc

Dodano: 31 lipca 2020 08:34, Autor: KGP, red. Miłosz Magrzyk

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu - każdy może prosić go o pomoc czy poradę. Zadaniem dzielnicowego jest pomagać w sprawach drobnych - począwszy od nieprawidłowego parkowania, a skończywszy na sprawach bardzo poważnych, np. przemocy w rodzinie.
Skontaktować się z dzielnicowym można między innymi przez aplikację mobilną pt. "Moja komenda". Aplikacja ta umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić, wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem, wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

REKLAMA"Moja Komenda" dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna. Jeśli ktokolwiek posiada jakieś informacje np. o tym, że w jakichś miejscach dochodzi do przestępstw czy wykroczeń, można o tym powiadomić dzielnicowego, który podejmie właściwe działanie, by przeciwdziałać zagrożeniom.

O zaobserwowanych zagrożeniach można też informować policję poprzez aplikację pt. "Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa. Każdy może skorzystać z mapy, wchodząc na stronę internetową policji. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia, np. wandalizm lub nielegalne rajdy samochodowe. Zgłoszenia są anonimowe - nie trzeba podawać swoich danych. Każde ze zgłoszeń jest traktowane poważnie i weryfikowane przez policję.

Pamiętajmy, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji, nadal powinniśmy dzwonić pod numer 997 lub numer 112.Źródło zdjęcia: KMP w Ostrołęce

Zobacz również

Groził, że otruje zwierzęta

30 lipca 2020, Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, red. Miłosz Magrzyk

Po wykonaniu z podejrzanym Krystianem S. czynności procesowych w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej skierowano wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Nie ustąpiła pierwszeństwa. Doszło do kolizji

25 lipca 2020, Miłosz Magrzyk

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj po południu na skrzyżowaniu ulic Mieczkowskiego i Batorego.

Aktywne przejścia dla pieszych

22 lipca 2020, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Aktywne przejście dla pieszych to innowacyjny system poprawiający bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]