Spotkanie z dyrektorem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Tomaszem Dąbrowskim (zdjęcia)

Dodano: 1 sierpnia 2020 08:15, Autor: Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Podczas spotkania, które odbyło się 30 lipca, omówiono m.in. kwestię rozbudowy sieci kanalizacyjnej w pasie drogi wojewódzkiej nr 627 na ul. Lubiejewskiej oraz sprawę ścieżek rowerowych biegnących lub łączących się z drogą wojewódzką.
Rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku ulic Lubiejewska, gen. Grota-Roweckiego i 3 Maja do skrzyżowania z ulicą Pocztową. W związku z tym burmistrz Jerzy Bauer zaprosił dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Tomasza Dąbrowskiego, aby omówić inwestycję.

REKLAMAJednym z głównych problemów zgłoszonych przez burmistrza była sprawa poprawy odprowadzenia wód powierzchniowych do kanalizacji deszczowej podczas obfitych opadów w okolicach zbiegu ulic 3 Maja i gen. Grota-Roweckiego.

Zasadniczy problem sprowadza się do koniecznej w dłuższej perspektywie przebudowy głównych kolektorów deszczowych biegnących wzdłuż ulic 3 Maja i Partyzantów aż do terenów za stawem miejskim. Tymczasem jednak, korzystając z remontu drogi wojewódzkiej, ustalono, że w rejonie tego skrzyżowania zrobione będzie wszystko, co możliwe, aby podczas ulew zminimalizować problem zalewania ulic.

Podczas spotkania, które odbyło się 30 lipca, omówiono też kwestię rozbudowy sieci kanalizacyjnej w pasie drogi wojewódzkiej nr 627 na ul. Lubiejewskiej oraz sprawę ścieżek rowerowych biegnących lub łączących się z drogą wojewódzką.

Burmistrz ponownie podjął temat budowy tzw. małej obwodnicy. Dyrektor Tomasz Dąbrowski poinformował, że wyłoniono wykonawcę dokumentacji pierwszego etapu przyszłej budowy i że trwają procedury związane z podpisaniem przez MZDW umowy.

Trzeba odnotować, że w sprawę budowy małej obwodnicy angażują się: powiat ostrowski, gmina Ostrów Mazowiecka, gmina Małkinia Górna oraz radni wojewódzcy - Krzysztof Winiarski i Mirosław Augustyniak.

Realizacja długo oczekiwanego remontu DW627 poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz estetykę tak ważnego ciągu komunikacyjnego, a perspektywiczna budowa małej obwodnicy całkowicie wyprowadzi poza miasto ruch tranzytowy.

Źródło zdjęcia: Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej

Zobacz również

Inwentaryzacja źródeł ciepła na terenie gminy Stary Lubotyń

31 lipca 2020, Urząd Gminy w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

W ramach zadania zostanie przeprowadzona szczegółowa inwentaryzacja źródeł ciepła, które występują na terenie gminy Stary Lubotyń, a mianowicie źródeł ciepła zainstalowanych w budynkach mieszkalnych i nieruchomościach niezamieszkałych.

Podpisanie umów z przedstawicielami spółek wodnych

29 lipca 2020, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

W tym roku powiat ostrowski przekaże ponad 87 tys. złotych dla 11 spółek wodnych.

Inwestycje w gminie Ostrów Mazowiecka

25 lipca 2020, Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Gmina otrzymała kolejne wsparcie finansowe. Zobacz, na co zostaną przeznaczone pieniądze.

Komentarze

Add comment

Dodano: 1 sierpnia 2020 21:27, jureksix (jureksix)

Fajnie byłoby zadbać o organizację ruchu w tym miejscu, z tego co mi wiadomo jeśli jest zajęcie pasa na odcinku co najmniej 10 metrów muszą być światła lub kierowanie ruchem, tylko nie u nas. Nikt niego nie widzi, a za przeproszeniem bałagan i przejechać nie można

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ART Nieruchomości

ul. Bolesława Prusa 50
07-300 Ostrów Mazowiecka

DOM W OSTROWI MAZ. W CENIE MIESZKANIA! WYOSKI STANDARD!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

START! Szkoła Języka Angielskiego

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Z nami mówisz i myślisz po angielsku bez przerwy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]