Z wiatrówki trzeba korzystać rozsądnie

Dodano: 9 września 2020 08:46, Autor: KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Ostatnio na terenie powiatu ostrowskiego doszło do sytuacji, w których to wiatrówki wykorzystywano niezgodnie z ich przeznaczeniem.
Wiatrówka to powszechne określenie karabinu lub pistoletu pneumatycznego. Wiatrówki są używane w wyczynowym strzelectwie pneumatycznym, m.in. na olimpiadach. Niestety w ostatnim czasie na - zarówno terenie samej Małkini Górnej, jak i na terenie gminy Małkinia Górna - doszło do przypadków użycia wiatrówki w innych, niż wymienionych tu, celach.

REKLAMAFunkcjonariusze odnotowali przypadki postrzelenia z wiatrówki domowego zwierzęcia czy zniszczenia szyby. Należy pamiętać, że strzelanie do zwierząt - zarówno domowych, czyli np. kotów lub psów, jak i tych dzikich - nosi znamiona przestępstwa znęcania się nad zwierzętami i jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Równie niebezpieczne jest strzelanie z wiatrówki w pobliżu budynków mieszkalnych. Może to spowodować zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia innych osób. Policja prosi osoby, które mają informacje na temat sprawców tego typu zdarzeń, o kontakt z dzielnicowym asp. Sylwestrem Andryszczykiem (nr tel. 506 891 230) lub z małkińskim komisariatem (nr tel. 47 704 43 20).Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Seniorka straciła oszczędności i biżuterię

8 września 2020, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Niespełna 80-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego padła ofiarą oszustwa i kradzieży.

Mundurowi ukarali nieodpowiedzialnych rowerzystów

5 września 2020, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Nietrzeźwi rowerzyści na drodze to duże zagrożenie dla nich samych i innych kierujących, którzy z drogi korzystają. Wystarczy chwila i może dojść do śmiertelnego w skutkach wypadku. W związku z tym policjanci reagują wtedy, gdy widzą chwiejącego się rowerzystę.

Rolniku, zabezpiecz maszyny przed kradzieżą

5 września 2020, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Aby nie stracić majątku, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pierogownia. Catering Zdrojkowscy.

ul. Plac Waryńskiego 2D
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Góralczyk Nieruchomości

ul. Sikorskiego 166/2.15
18-400 Łomża

Działamy na terenie Ostrowi Mazowieckiej i okolic! Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]