Koronawirus. ZURAD wspiera służby (zdjęcia)

Dodano: 8 listopada 2020 10:13, Autor: Miłosz Magrzyk

ZURAD podjął działania, które mają umożliwić sprawniejsze funkcjonowanie służb bezpośrednio zaangażowanych w walkę z koronawirusem.
8 października Polska Grupa Zbrojeniowa oznajmiła, że spółka ZURAD wygrała pierwszy w Polsce kompleksowy przetarg na utworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu segregacji (triażu) i bezpiecznego transportu pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Chodzi o system składający się z 6 kontenerów i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, który ogłosił przetarg.

REKLAMAJak czytamy na stronie Polskiej Grupy Zbrojeniowej, "zaproponowane rozwiązanie ma umożliwić minimalizację ryzyka transmisji patogenu SARS-CoV-2 na osoby zgłaszające się do szpitala, niezakażone koronawirusem. Chodzi o pacjentów przyjmowanych na wizyty i zabiegi planowe". Spółka ZURAD w zakresie realizacji zadania współpracuje z firmą Modular System Sp. z o.o.

- Zaproponowane przez nas rozwiązanie, które wygrało przetarg, nie jest pierwszym służącym do walki z koronawirusem. Nasza firma ma w tym już pewne doświadczenia, jak choćby RobUV służący do dezynfekcji pomieszczeń. Przykładamy wielką wagę do walki z COVID-19, dlatego staramy się oferować rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie służbom zaangażowanym w działania prozdrowotne - podkreślił Adam Jabłoński, prezes Zarządu ZURAD Sp. z.o.o.

Jednym z kluczowych elementów triażu jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i uzyskanie wyniku testu na obecność wirusa w jak najkrótszym czasie. Istotne jest sterowanie ruchem pacjentów tak, by nie narażać personelu szpitala i pacjentów na zakażenie wirusem SARS CoV-2 - napisano na stronie Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

W wyposażeniu kontenerów jako opcja jest możliwa instalacja systemu Lamp UVc do dekontaminacji i dezynfekcji pomieszczeń. Został on opracowany przez spółkę ZURAD i jest już stosowany przy robocie RobUV. Za to właśnie rozwiązanie, będące wynikiem wspólnych prac rozwojowych pracowników Politechniki Białostockiej oraz kadry technicznej firmy Zurad, firma otrzymała nagrodę "Defender" na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Jak zakomunikowano na stronie PGZ, jeśli chodzi o dodatkowe funkcjonalności dostępne w opcjach można mówić o elementach takich jak: "montaż systemu wentylacji o właściwej liczbie wymian z odzyskiem ciepła, bramka biometryczna z pomiarem temperatury, system do rozpoznawania i identyfikacji twarzy oraz system do skanowania dokumentów, pomieszczenia izolujące pacjenta z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, systemy komunikacji werbalnej - system ma służyć komunikacji z pacjentem przebywającym w kontenerze;, system termowizyjny w podczerwieni - stale monitorujący ciepłotę ciała osób przebywających w poczekalniach".

Proponowane rozwiązanie zabudowy kontenerowej Zuradu może być wykorzystane w razie wystąpienia innych typów klęsk żywiołowych lub epidemicznych. Modułowość systemu pozwala też na dostosowanie go do wymaganej funkcji i potrzeb użytkownika, łatwy transport, montaż, jak i przechowywanie - ogłoszono w komunikacie.Źródło zdjęć: Zurad / Polska Grupa Zbrojeniowa

Zobacz również

Ruszyła całodobowa infolinia wsparcia ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych

8 listopada 2020, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

5 listopada ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia telefoniczna, której obsługą zajmują się żołnierze WOT.

Kolejne inwestycje w gminie Stary Lubotyń (zdjęcia)

7 listopada 2020, Urząd Gminy w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, gdzie wykonywane są prace.

Rozmowa o elektromobilności

6 listopada 2020, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Elektromobilość to pojęcie, które zdefiniować można jako ogół zagadnień dotyczących wykorzystania pojazdów elektrycznych w przemieszczaniu osób i towarów.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]