Powstały aktywne przejścia dla pieszych (zdjęcia)

Dodano: 12 listopada 2020 14:46, Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, gdzie zrealizowano inwestycję. Zobacz, ile kosztowała.
W dniu 6 listopada 2020 roku dokonano odbioru końcowego 2 aktywnych przejść dla pieszych zlokalizowanych w pobliżu szkół podstawowych - na drodze powiatowej nr 2655W (w miejscowości Andrzejewo) oraz na drodze powiatowej nr 2612W (w miejscowości Szulborze Wielkie).

REKLAMAWykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Euroasfalt Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie przy ul. Smętka 15/11.

W ramach zrealizowanej inwestycji zamontowano: aktywne, punktowe elementy najezdniowe LED, które dodatkowo oświetlają przejście dla pieszych, czujniki ruchu, znaki D6, znaki T27 i lampy ostrzegawcze. Wykonano również oznakowanie poziome w formie białych pasów w technologii grubowarstwowej, chemoutwardzalnej masy.

Realizowany przez powiat ostrowski projekt pod nazwą Aktywne przejścia dla pieszych - powiat ostrowski otrzymał dofinansowanie w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Należy przypomnieć, że aktywne przejście dla pieszych to innowacyjny system poprawiający bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców. Dzięki zainstalowanym czujnikom ruchu w momencie zbliżania się pieszego do przejścia system zostaje aktywowany i wysyła sygnały świetlne do jadącego. Dzięki temu pieszy, w przypadku złych warunków pogodowych i w porze nocnej, jest zauważalny z odległości około 300 m. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę lokalizację przejść - przy szkołach podstawowych.

Odbioru aktywnych przejść dla pieszych dokonali: Zbigniew Chrupek - starosta ostrowski, Józef Rostkowski - wicestarosta, Beata Ponichtera - wójt gminy Andrzejewo, Krzysztof Michalec - wójt gminy Szulborze Wielkie, Marcin Antonowicz - zastępca prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego Euroasfalt Sp. z o.o., Łukasz Janicki - kierownik budowy oraz Milena Waracka - kierownik Biura Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych, Wydział Strategii i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

Całkowita wartość wykonanych prac wyniosła 99 256,63 zł brutto, z czego 94 256,63 zł brutto stanowiło dofinansowanie z projektu MSWiA.


Zobacz również

Pamiętali o tych, którzy zginęli (zdjęcia)

12 listopada 2020, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Miłosz Magrzyk

Data 11 listopada 1918 roku symbolizuje odrodzenie się Polski po 123 latach zaborów.

Miejskie obchody Święta Niepodległości (zdjęcia)

11 listopada 2020, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Uroczystość wyglądała trochę inaczej niż w poprzednich latach.

Przeniesienie zabytkowego słupa (zdjęcia)

11 listopada 2020, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Według Andrzeja Mierzwińskiego, znawcy historii Ostrowi Mazowieckiej, obiekt ten pochodzi jeszcze z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]