Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne?

Dodano: 13 listopada 2020 08:59, Autor: https://spisrolny.gov.pl/, red. Miłosz Magrzyk

Do końca spisu rolnego pozostało już niewiele czasu.
Rolnikom zostało już naprawdę niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego. Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. Samospis internetowy - bo o nim mowa - mimo niezaprzeczalnych zalet pozostaje na Mazowszu stosunkowo rzadko wybieraną opcją.

REKLAMAGospodarstwo rolne można spisać na różne sposoby - przez Internet, telefon lub podczas wywiadu bezpośredniego (uwaga - ostatnia z wymienionych tutaj opcji jest dostępna tylko w części gmin), jednak biorąc pod uwagę kryterium czasu najkorzystniej prezentuje się samospis internetowy. Można z niego korzystać bez konieczności dzwonienia na infolinię i umawiania terminu rozmowy bezpośredniej czy telefonicznej. Czas jest ważny, bo przecież wielkimi krokami zbliża się koniec spisu (spis trwa do 30 listopada), a dodatkowo otaczająca nas rzeczywistość staje się z każdym dniem trudniejsza.

Rolnicy z Mazowsza najwyraźniej nie doceniają atutów samospisu internetowego. Z tej formy spisu skorzystał do tej pory zaledwie co dziesiąty użytkownik gospodarstwa rolnego w województwie mazowieckim. To zastanawiające, bo samospis jest naprawdę łatwy i szybki, a przede wszystkim w pełni bezpieczny.

Rolnicy z innych regionów kraju zdecydowanie częściej wybierają tę metodę. Dla porównania w województwie opolskim co piąty rolnik spisał się przez Internet.

Internetowy formularz spisowy jest dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/. Wystarczy zalogować się w aplikacji spisowej, korzystając z danych zawartych w liście od prezesa GUS-u, i wprowadzić wymagane informacje o gospodarstwie rolnym.

Co w przypadku, jeśli zagubił się nam list od prezesa GUS-u lub w ogóle go nie otrzymaliśmy? Wtedy należy zadzwonić na infolinię, pod numer 22 279 99 99. Konsultant przekaże nam dane potrzebne do logowania w aplikacji spisowej. Z infolinią powinny się kontaktować też te osoby, które prowadzą działalność związaną z rolnictwem, ale robią to na małą skalę i nie są pewne, czy podlegają obowiązkowi spisowemu.

Warto też pamiętać, że wybierając samospis internetowy możemy wziąć udział w loterii spisowej, a nasza gmina ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. dla swoich szkół i przedszkoli.

Więcej informacji o loterii spisowej można znaleźć pod linkiem https://loteria.spisrolny.gov.pl/.

Informacje o konkursie spisowym dla gmin województwa mazowieckiego są dostępne pod linkiem https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkurs-dla-gminnych-biur-spisowych/.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Powstały aktywne przejścia dla pieszych (zdjęcia)

12 listopada 2020, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, gdzie zrealizowano inwestycję. Zobacz, ile kosztowała.

Mieszkaniec Ostrowi ponownie na szczycie listy

12 listopada 2020, Teatr Scena Kotłownia, red. Miłosz Magrzyk

Piosenka "Spotkanie" została stworzona do słów Leopolda Staffa.

Przeniesienie zabytkowego słupa (zdjęcia)

11 listopada 2020, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Według Andrzeja Mierzwińskiego, znawcy historii Ostrowi Mazowieckiej, obiekt ten pochodzi jeszcze z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]