Młodzieżowa Rada Miasta wznowi działalność

Dodano: 21 listopada 2020 13:58, Autor: Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Pierwsze wybory do MRM zostaną przeprowadzone zarządzeniem burmistrza nie później niż do 31 marca 2021 r.
Młodzieżowa Rada Miasta Ostrów Mazowiecka została powołana w 2003 r. na podstawie Uchwały nr XII/64/2003 Rady Miasta Ostrów Mazowiecka. Ta sama uchwała określiła jej statut, który funkcjonuje do dziś w tej samej formie. Biorąc pod uwagę zmiany systemowe wprowadzone w oświacie (m.in. likwidację gimnazjów) oraz potrzebę większego zaangażowania młodych ludzi w działania na rzecz społeczności lokalnej, pojawiła się konieczność zaktualizowania zapisów statutu i dostosowania go do obecnych warunków.

REKLAMAPodczas XXI sesji Rady Miasta Ostrów Mazowiecka, która odbyła się 18 listopada, podjęto uchwałę zmieniająca Uchwałę z 2003 roku w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Ostrów Mazowiecka. Młodzieżowa Rada Miasta Ostrów Mazowiecka będzie reprezentacją dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Członkiem rady może być uczeń klas V-VIII szkoły podstawowej oraz uczeń szkoły ponadpodstawowej, które mają swoje siedziby w Ostrowi Mazowieckiej, a także absolwenci tych szkół (do zakończenia kadencji).

Rada będzie organem o charakterze konsultacyjnym organów miasta w sprawach dotyczących młodzieży. Celem działania rady jest upowszechnianie idei samorządowej i postaw demokratycznych wśród młodzieży oraz zwiększenie aktywności młodych ludzi w Ostrowi Mazowieckiej.

Statut Młodzieżowej Rady Miasta zakłada m.in. to, że w jej skład będzie wchodzić 21 radnych. Radni będą wybierani na 2-letnią kadencję. Pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Miasta zostaną przeprowadzone zarządzeniem burmistrza nie później niż do 31 marca 2021 r.

Władze miasta zapraszają serdecznie młodzież do udziału w pracach rady i czekają na pomysły i nowe inicjatywy.


Zobacz również

Trwa uzupełnianie zasobów banków krwi

21 listopada 2020, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie uczestniczą w akcjach oddawania krwi - to ważny aspekt działalności przeciwkryzysowej terytorialsów. Od początku zaangażowania w działania przeciwkryzysowe, czyli od marca 2020 roku, żołnierze 5 MBOT oddali ponad 376 litrów krwi.

Wyróżniono mieszkańca gminy Małkinia Górna (zdjęcia)

21 listopada 2020, Urząd Gminy w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

Tomasza Dąbrowskiego do konkursu zgłosiła Lokalna Grupa Działania "Zielone Sioło", która od lat wspiera rodzimych wytwórców.

Przyznano medale za działania na rzecz przyrody

20 listopada 2020, GOKiS w Bogutach-Piankach, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, kogo doceniono.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Salon Orange

ul. Kilińskiego 1/6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]