Wyróżniono mieszkańca gminy Małkinia Górna (zdjęcia)

Dodano: 21 listopada 2020 08:27, Autor: Urząd Gminy w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

Tomasza Dąbrowskiego do konkursu zgłosiła Lokalna Grupa Działania "Zielone Sioło", która od lat wspiera rodzimych wytwórców.
Samorząd województwa mazowieckiego, mając na uwadze potrzebę promowania produktów żywnościowych wytwarzanych przez mazowieckich producentów żywności, już od 13 lat organizuje Konkurs o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego.

REKLAMACelem konkursu jest przede wszystkim wyłonienie i nagrodzenie producentów wyróżniających się wysoką jakością produkcji, którzy kultywują i popularyzują mazowiecką tradycję kulinarną.

Do tegorocznej, XIII już edycji konkursu, zakwalifikowano 68 produktów żywnościowych wytwarzanych przez mazowieckich producentów. Kapituła konkursu wyłoniła zdobywców laura i wskazała wyróżnionych w grupie producentów indywidualnych i w grupie przedsiębiorców.

W tym roku wśród nagrodzonych Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego znalazł się również mieszkaniec Kiełczewa - Tomasz Dąbrowski - w grupie producentów indywidualnych w kategorii miody za "Miód spadziowy" z Pasieki nad Bugiem w Kiełczewie.

Tomasz Dąbrowski produkcją miodu zajmuje się hobbistycznie od 2015 roku. Jest cenionym wytwórcą indywidualnym, którego produkty doskonale znają mieszkańcy gminy i okolic. Miód wytwarzany w pasiekach Tomasza Dąbrowskiego wyróżnia się przede wszystkim wspaniałym smakiem, który doceniła kapituła konkursu.

W tym roku z uwagi na stan epidemii uroczysta gala, podczas której od 12 lat wręczane były Laury Marszałka Województwa Mazowieckiego, została odwołana, jednak nie umniejsza to dumy mieszkańców gminy Małkinia Górna z rodzimego wytwórcy miodu, któremu mieszkańcy serdecznie gratulują i życzą kolejnych sukcesów!


Zobacz również

Przyznano medale za działania na rzecz przyrody

20 listopada 2020, GOKiS w Bogutach-Piankach, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, kogo doceniono.

Kolejny finał WOŚP. Zostań wolontariuszem

20 listopada 2020, Fundacja Dzień Dobry, red. Miłosz Magrzyk

Ostrowski sztab działa już na pełnych obrotach.

Do ostrowskiego szpitala trafi nowy sprzęt

20 listopada 2020, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Powiat ostrowski otrzymał dotację w wysokości 3 360 800 zł.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Biuro Tłumaczeń KOWER

ul. Szkolna 12A
07-300 Ostrów Mazowiecka

TŁUMACZENIA POŚWIADCZONE, ZWYKŁE - Z KAŻDEGO JĘZYKA EUROPEJSKIEGO !

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP II

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]