KGW rozliczają się z dotacji

Dodano: 10 stycznia 2021 08:36, Autor: ARiMR, red. Miłosz Magrzyk

Dotyczy to tych kół, które środki z ARiMR-u dostały w 2020 roku. Z otrzymanej dotacji muszą rozliczyć się do 31 stycznia.
Wnioski KGW o wsparcie ich działalności agencja przyjmowała od 5 czerwca do 30 września 2020 r. Koło mogło otrzymać od 3 do 5 tys. złotych - w zależności od liczby członków. 5051 kół otrzymało pomoc w wysokości 3 tys. zł, 4012 - w wysokości 4 tys. zł, a 334 koła - w wysokości 5 tys. zł. W sumie blisko 9,4 tys. KGW otrzymało prawie 32,9 mln zł. Najwięcej wniosków w tej sprawie złożono odpowiednio w województwach: wielkopolskim - 1430, lubelskim - 1219 i mazowieckim - 1193.

REKLAMAZgodnie z prawem dotacje dla KGW mogły zostać wydane na realizacje zadań nałożonych na koła w ustawie, czyli na: prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich, rozwijanie obszarów wiejskich oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet, działanie na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi, rozwijanie kultury ludowej, zwłaszcza lokalnej i regionalnej i reprezentowanie środowiska kobiet wiejskich przed administracją.

Do końca ubiegłego roku KGW miały czas na wydanie pieniędzy otrzymanych z agencji. Teraz pora na złożenie sprawozdania. Należy to zrobić do końca stycznia br. w biurze powiatowym ARiMR właściwym dla miejsca działania KGW.

Więcej informacji (w tym wzory sprawozdań) można znaleźć na stronie https://www.arimr.gov.pl/. W razie potrzeby można dzwonić także pod numer bezpłatnej infolinii: 800 38 00 84.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Blisko 52 mln zł w 2021 r. dla subregionu ostrołęckiego

9 stycznia 2021, Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, red. Miłosz Magrzyk

Inwestycje w szpitalach, instytucjach kultury i remonty dróg - tak przedstawia się plan na 2021 r. dla subregionu ostrołęckiego. Największym przedsięwzięciem planowanym przez władze województwa jest przebudowa drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku Ostrów Mazowiecka - Orło. To duża inwestycja, na którą samorząd Mazowsza zarezerwował aż 21 mln zł.

By ferie były bezpieczne...

8 stycznia 2021, KWP, red. Miłosz Magrzyk

Ferie zimowe 2021 wyglądają nieco inaczej niż te w latach poprzednich. Wszystko z uwagi na pandemię koronawirusa. W całym kraju zimowy wypoczynek trwa do 17 stycznia. Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa.

Finał 2 naborów z PROW już w styczniu

8 stycznia 2021, ARiMR, red. Miłosz Magrzyk

Przedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać świadczenie usług dla rolnictwa, oraz rolnicy planujący inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed suszą, powinni pamiętać, że w styczniu w ARiMR kończą się nabory wniosków o wsparcie finansowe dla tych przedsięwzięć.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]