Weź udział w Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej

Dodano: 17 lutego 2021 09:30, Autor: MDK, red. Miłosz Magrzyk

Cele organizatora wydarzenia, czyli Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, koncentrują się m.in. na promowaniu dorobku uznanych polskich kompozytorów i autorów tekstów.
Miejski Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej "MikroFilm". Od początku istnienia festiwal z jednej strony inspiruje dzieci i młodzież z terenu powiatu ostrowskiego do rozwijania swoich umiejętności wokalnych, a opiekunów do pracy z uzdolnioną młodzieżą. Z drugiej strony promuje polską kinematografię poprzez popularyzację, zarówno wśród uczestników, jak i publiczności, najciekawszych osiągnięć artystów, którzy nadali formie twórczości filmowej, jaką jest piosenka filmowa, autorski wymiar i stworzyli utwory, które po dziś oczarowują walorami artystycznymi. Poszukiwanie repertuaru sprzyja również odkrywaniu przez dzieci i młodzież filmów uznanych w historii polskiej kinematografii za ważne.

REKLAMAPomysł na stworzenie Festiwalu Piosenki Filmowej narodził się w 2005 r., po kolejnej edycji Ostrowskiego Festiwalu Piosenki, który był organizowany przez Miejski Dom Kultury w Ostrowi od kilku lat. Festiwal ten odbywał się od początku w sali kina Ostrovia, które jest jedną z form działalności MDK. Kino to, będąc małym kinem lokalnym z wyjątkową atmosferą, natchnęło pracowników MDK do podjęcia decyzji o organizacji festiwalu piosenki, którego temat wiązałby się z miejscem, w którym się on odbywa. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w maju 2006 roku. Jeśli chodzi o festiwale w tamtym czasie, tematyka piosenki filmowej była wyjątkowa.

W ciągu kilkunastu lat cele festiwalu znacznie się rozszerzyły. Festiwal nadal stanowi inspirację oraz motywację dla uzdolnionej wokalnie młodzieży z powiatu ostrowskiego do rozwijania swoich umiejętności oraz daje możliwość porównania własnych umiejętności z umiejętnościami innymi uczestnikami. Obecnie poszerza również horyzonty muzyczne poza wszechobecne współcześnie w Internecie gatunki muzyki komercyjnej. Promuje dorobek uznanych polskich kompozytorów i autorów tekstów, a także najzdolniejszych młodych wokalistów w regionie (wybrani laureaci dostają przepustkę do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej i Musicalowej "Soundtrack" w Łomży).

Opiekunów uczestników festiwal motywuje do wspierania podopiecznych w rozwijaniu ich talentu. Daje okazję do wymiany doświadczeń w pracy z artystycznie uzdolnioną młodzieżą - zarówno pomiędzy instruktorami, jak też w rozmowach z jurorami, których członkami są uznane autorytety muzyczne z regionu oraz artyści uważani za wybitne osobowości sceniczne w kraju. Członkami jury byli dotychczas m.in.: Jerzy Filar, Wojciech Dmochowski, Wiesław Tupaczewski, Michał Rudaś, Katarzyna Rościńska i Hania Stach.

Festiwal promuje dorobek polskiej kinematografii od momentu pojawienia się pierwszych polskich filmów dźwiękowych w latach 30. XX wieku do czasów współczesnych. Dla młodzieży jest to często pierwsza okazja do zetknięcia się ze spuścizną kina przedwojennego. Dzięki przebojom, które do czasów współczesnych żyją własnym życiem, skłania, zarówno uczestników podczas poszukiwania repertuaru, jak i publiczność do odkrywania filmów, do których te piosenki skomponowano, a które bardzo często zostały uznane za dzieła ważne w historii Polski, poznawania sylwetek ich twórców i ich pozostałego dorobku.

Tegoroczny "MikroFilm" ze względu na pandemię będzie miał nietypową formułę. Zgłoszenia online są przyjmowane do 5 marca 2021 roku. Karta zgłoszenia oraz szczegóły dotyczące festiwalu są dostępne na stronie https://mdkostrowmaz.pl/aktualnosc-1245-2021.html.Źródła zdjęć: https://pixabay.com/pl/ i MDK

Zobacz również

Walentynki w Małkini Górnej (zdjęcia)

17 lutego 2021, GOKiS w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w okolicznościowej aranżacji.

Odwiedź nową siedzibę GBP w Wąsewie (zdjęcia)

16 lutego 2021, GBP w Wąsewie, red. Miłosz Magrzyk

Dla zapewnienia bezpieczeństwa czytelnikom i pracownikom biblioteki opracowano nowe zasady korzystania z książnicy oraz nowe zasady dotyczące wypożyczania i zwrotów książek.

Funkcjonowanie lodowiska i basenu

13 lutego 2021, MOSiR, red. Miłosz Magrzyk

Na otwartych obiektach obowiązuje reżim sanitarny.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]