Ultranowoczesny aparat RTG na potrzeby SPZZOZ w Ostrowi (zdjęcia)

Dodano: 18 lutego 2021 10:12, Autor: SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

To drugi stacjonarny aparat RTG będący na stanie szpitala. Jego zakup stał się koniecznością wobec rosnącej liczby wykonywanych badań obrazowych.
W SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej wdrożono pracownika idealnego. Będzie pełnił 24-godzinny dyżur. 7 dni w tygodniu. Nieco milczący, ale chętny do pracy w każdej sekundzie. A na dodatek... podwieszany do sufitu. Lśniący nowością nowy bohater ostrowskiego szpitala to ultranowoczesny aparat RTG marki Philips.

REKLAMAAby bezpiecznie robić nim zdjęcia pacjentom, przeszedł długą i skomplikowaną procedurę, a po montażu specjalistyczne testy potwierdzające prawidłowość działania, by w kolejnym kroku uzyskać od sanepidu specjalne zezwolenie na użytkowanie.

Szkolenie z obsługi aparatu dla pracujących w SPZZOZ techników elektroradiologów, którzy będą na nim wykonywać badania, było ostatnim elementem przygotowania sprzętu do pracy. Funkcja podwieszenia do sufitu daje olbrzymie możliwości wykonywania zdjęć RTG: głowy, klatki piersiowej, kończyn górnych oraz dolnych, jamy brzusznej, a nawet całego kręgosłupa. Pierwsi pacjenci już mieli styczność z nowym sprzętem.

Tak nowoczesny oraz funkcjonalny sprzęt nie należy do tanich. Całkowite koszty zakupu, montażu i wdrożenia aparatu wyniosły ponad 500 000 zł. Udało się je pokryć dzięki dofinansowaniu z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Choć koszt nie był niski, warto przywołać opinie techników SPZZOZ potwierdzających zasadność tego zakupu, czyli słowa: to sprzęt doskonały, wart każdej wydanej złotówki.Źródło zdjęcia: SPZZOZ

Zobacz również

Skorzystaj z bezpłatnego badania słuchu

18 lutego 2021, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

W Ostrowi Mazowieckiej badania będą prowadzone dzisiaj, 18 lutego, od godz. 9.00 do 14.00. Aby wziąć w nich udział, nie jest potrzebny żaden dokument.

Strażacy wspierają Narodowy Program Szczepień (zdjęcia)

17 lutego 2021, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Przedsięwzięcie jest prowadzone we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

O bezpieczeństwie z najmłodszymi

16 lutego 2021, KPP w OStrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, jakie dokładnie tematy poruszano na spotkaniach.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŻALMAL

ul. Duboisa 82
07-300 Ostrów Mazowiecka

Żaluzje, rolety, moskitiery, markizy, karnisze, plisy!

Partner AGD-RTV

ul. Lubiejewska 17A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Przebijamy ceny konkurencji!

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]