KS Kutno kolejnym przeciwnikiem Sokoła

Dodano: 20 lutego 2021 09:35, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Miłosz Magrzyk

Mecz zostanie rozegrany dzisiaj na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej, przy ul. Trębickiego 10.
Dnia 6 lutego Sokół pokonał u siebie 82:63 drużynę MKS Ochota Warszawa, biorąc rewanż za przegraną po dogrywce w pierwszej rundzie w Warszawie. Mimo braku w składzie 2 kluczowych zawodników - Aleksandra Szczerbatiuka i Łukasza Paula - z powodu drobnych kontuzji zespół rozegrał kolejny bardzo dobry mecz.

Spotkanie Sokół zaczął od prowadzenia 5:0, ale to goście po pierwszej kwarcie wygrywali 20:17. Losy meczu odwróciły się w połowie II kwarty. Od stanu 30:31 Sokół odzyskał prowadzenie, którego nie oddał już do końca rozgrywki. Składne akcje drużyny i dobra obrona pozwoliły na sukcesywne zwiększanie przewagi, która w pewnym momencie wynosiła nawet 25 pkt (76:51). Ostatecznie Sokół wygrał 82:63, a double-double zaliczyło 2 jego zawodników - Cezary Karpik - 19 pkt /10 asyst (najlepszy strzelec tego meczu) - oraz kapitan zespołu Przemysław Słoniewski - 18 pkt / 17 zbiórek.

Dnia 13 lutego Sokoły wyjątkowo wcześnie rozgrywały swój ligowy mecz. O 12.30 rozpoczęli bowiem grę w Kielcach z wymagającym przeciwnikiem - AZS UJK. Goście z bilansem 8-10 zajmowali 7 pozycję w lidze, jednak na własnym parkiecie prezentowali dodatni bilans zwycięstw. Zespół Sokoła potrafi jednak grać w koszykówkę i po raz kolejny, dzięki dobrej obronie i skutecznej grze w ataku, odniósł wysoką wygraną w lidze, tym razem pokonując gospodarzy 19 punktami 106:87 - a przy okazji ponownie przekroczył "setkę".

Najwięcej punktów dla Sokoła zdobyli: Paweł Łapiński - 21, Cezary Karpik - 20, Łukasz Paul - 14 i Mikołaj Motel - 12. W drużynie AZS UJK najlepszym strzelcem był zdobywca 20 pkt - Maciej Parszewski.

Z kolei 20 lutego Sokół zagra u siebie, a drużyną, z którą będą musieli zmierzyć się podopieczni trenera Daykoli będzie KS Kutno. Transmisja rozpocznie się o godz. 17.50. Link: https://www.youtube.com/watch?v=dT2ZPqV3Y6k.

Źródło zdjęcia: Arkadiusz Spinek

O krok dalej w przygodzie z kick-boxingiem (zdjęcia)