Rozliczenie PIT. Informacja dla emerytów i rencistów

Dodano: 24 lutego 2021 08:42, Autor: Urząd Skarbowy w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, co musisz zrobić, aby rozliczyć się prawidłowo.
Trwa akcja składania zeznań PIT za 2020 r. Z urzędem skarbowym można rozliczyć się do 30 kwietnia 2021 r., np. w serwisie e-Urząd Skarbowy. Pracownicy urzędu skarbowego przypominają emerytom i rencistom, jak ci mogą przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego i jak najszybciej otrzymać zwrot podatku.

REKLAMAW tym roku osoby, które otrzymały z organu rentowego PIT-11A, mogą: złożyć samodzielnie zeznanie roczne albo nic nie robić do 30 kwietnia - wtedy urząd skarbowy zaakceptuje zeznanie PIT-37 za 2020 r., automatycznie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT.

Zwrot nadpłaty

Zwrot nadpłaty podatku trwa do 45 dni, jeśli zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane albo złożone elektronicznie - najłatwiej w usłudze twój e-PIT, dostępnej w serwisie e-Urząd Skarbowy na stronie https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/. W przypadku zeznań papierowych termin zwrotu wynosi do 3 miesięcy.

Ważne: aby uzyskać zwrot nadpłaty, zgłoś swój rachunek bankowy do urzędu skarbowego - możesz to zrobić w zeznaniu podatkowym lub na formularzu ZAP-3. Jeżeli rachunek był zgłoszony wcześniej i jest aktualny, nie musisz nic robić.

Przekazanie 1% na rzecz OPP

Emeryci lub renciści, którzy otrzymali z organu rentowego PIT-40A i chcą przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP), mogą wskazać wybrane OPP w oświadczeniu PIT-OP lub w zeznaniu podatkowym.

Emeryci i renciści, którzy otrzymali jeden PIT-40A i chcą, by wskazana w ubiegłym roku OPP otrzymała ich 1% podatku, również nie będą musieli nic robić, jeśli do 31 marca 2021 r. nie zostanie odwołany stan epidemii.

Jeśli podatnik otrzymał PIT-11A i chce przekazać 1% na tę samą organizację, co w ubiegłym roku, nie musi nic robić. Urząd skarbowy zrobi to za niego za pośrednictwem usługi Twój e-PIT w automatycznie zatwierdzonym zeznaniu podatkowym.

Jeżeli podatnik chce przekazać 1% podatku na rzecz innej OPP niż rok wcześniej, to wskazuje ją w zeznaniu, które składa do swojego urzędu skarbowego.

Ważne: wskazana w ubiegłym roku OPP musi znajdować się w aktualnym Wykazie OPP, gdy w systemie znajduje się zeznanie - niezależnie od tego, czy złożysz je sam, czy zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane przez KAS - nie składaj PIT-OP.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Odwiedź Jatki i zobacz prace Rafała Strenta (zdjęcia)

15 lutego 2021, Miłosz Magrzyk

Artysta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień artystycznych.

Bronisława Kaczyńska skończyła 100 lat (zdjęcia)

14 lutego 2021, Urząd Gminy w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

Pani Bronisława jest mieszkanką gminy Stary Lubotyń.

Nowe ułatwienia dla kandydatów do WOT-u

14 lutego 2021, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, na czym polegają.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Partner AGD-RTV

ul. Lubiejewska 17A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Przebijamy ceny konkurencji!

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]