Bezpiecznie na motocyklu

Dodano: 3 kwietnia 2021 08:05, Autor: KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Wraz z nadejściem wiosennej aury na drogi wyjeżdża wielu motocyklistów. Jazda motocyklem jest emocjonująca, dostarcza dużą dawkę adrenaliny. Pamiętajmy jednak, że przyjemność jazdy powinna łączyć się z bezpieczeństwem.
Z roku na rok wzrasta liczba motocyklistów poruszających się po drogach powiatu ostrowskiego. Motocykl jest popularnym środkiem lokomocji, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy niestety najczęściej są ofiarami wypadków drogowych. Niedoświadczony motocyklista, dobre warunki atmosferyczne, nadmierna prędkość, brak rozwagi, rozsądku, wyobraźni na drodze - to główne przyczyny śmiertelnych wypadków z udziałem motocyklistów.

REKLAMAWsiadając na motocykl, kierowca musi mieć świadomość, że jest narażony na większe ryzyko wypadku niż kierowcy samochodów osobowych w podobnych sytuacjach. W chwili wypadku drogowego motocyklista doznaje o wiele poważniejszych urazów niż kierujący samochodem.

Zasady bezpiecznej jazda motocyklisty są następujące: bezpieczna jazda na motocyklu oznacza, że to kierowca panuje zawsze nad pojazdem - nigdy odwrotnie, motocyklista nie powinien popisywać się ryzykowną jazdą przed kolegami - to może kosztować go zdrowie bądź życie lub zdrowie bądź życie innej osoby, motocyklista nigdy nie powinien "wciskać się" pomiędzy jadące pojazdy - kiedyś ktoś go nie zauważy. Nadto motocyklista zawsze winien wyraźnie sygnalizować wykonywanie manewrów - niespodziewane zbaczanie z toru jazdy grozi bowiem sytuację, że inny pojazd może najechać na motocyklistę. Jeśli dana osoba czuje gniew, frustrację lub agresję, to lepiej, by nie decydowała się na prowadzenie.

Pamiętaj, że od momentu, gdy wsiadasz na motocykl, powinieneś koncentrować się wyłącznie na bezpiecznej jeździe. Jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków może być przyczyną śmierci! Zrezygnuj z nich, jeśli nie chcesz, by ktoś postawił ci przydrożny krzyż. Kask ochronny, ochraniacze, odpowiednie buty i rękawice - to także elementy, które mogą zwiększyć twoje bezpieczeństwo! Miej świadomość, że kierowanie motocyklem, nie posiadając do tego stosownych uprawnień, niesie za sobą konsekwencje prawne!

Wraz z początkiem kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczęli plan działania o nazwie Mój motocykl - moje życie skierowany na bezpieczeństwo na drodze kierujących tymi jednośladami. Funkcjonariusze będą kontrolować stan techniczny motocykli, trzeźwość kierujących oraz reagować w przypadku łamania przepisów ruchu drogowego.

Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną rozwagę. Pamiętajmy: dobrym kierowcą nie jest ten, komu wydaje się, że potrafi dobrze jeździć, ale ten, kogo umiejętności przewidywania przewyższają umiejętności jazdy.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Zdarzenie drogowe w Przyjmach

2 kwietnia 2021, OSP w Jelonkach, red. Miłosz Magrzyk

Motocyklista w wyniku upadku doznał m.in. urazu kręgosłupa.

36-latek unikał odbycia 2-letniej kary pozbawienia wolności

1 kwietnia 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Mężczyznę zatrzymano na terenie gminy Zaręby Kościelne.

Kierowali, choć byli nietrzeźwi i nie posiadali uprawnień

31 marca 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Niebawem młodzi mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]