Majowy weekend na mazowieckich drogach

Dodano: 1 maja 2021 08:33, Autor: KWP, red. Miłosz Magrzyk

Wydłużony weekend majowy może mieć wpływ na wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych na polskich drogach. Wśród użytkowników dróg należy spodziewać się większej liczby kierujących, również jednośladami.
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami m.in. przestrzegania ograniczeń prędkości i właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu.

REKLAMAPamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników, m.in.: sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto bardzo ważna jest kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz właściwe zachowanie wobec niechronionych uczestników ruchu. Co więcej, będą realizowane badania stanu trzeźwości.

Policjanci będą zwracać również uwagę na korzystanie przez użytkowników pojazdów z pasów bezpieczeństwa, a także właściwe przewożenie dzieci w pojazdach.

W okresie od 30.04 do 3.05.2021 roku obowiązują ograniczenia ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) w dniach 30 kwietnia i 2 maja - w godz. 18-22, i 1 i 3 maja - w godz. 8-22.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą również na przestrzeganie obostrzeń ustanowionych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Apelują przy tym o przestrzeganie obostrzeń, nakazów i zakazów sanitarnych, m.in. przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowania dystansu społecznego, stosowania się do ograniczeń w transporcie drogowym czy limitów osób m.in. w świątyniach.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Nietrzeźwy i z zakazem sądowym zatrzymany przez policjantów

29 kwietnia 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

31-latek miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

Był pijany. Jazdę zakończył w przydrożnym rowie

28 kwietnia 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci elektronicznie zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy. Niebawem odpowie on przed sądem za kierowanie autem, będąc w stanie nietrzeźwości, za co grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ustalono, że dopuścił się kradzieży. Został zatrzymany

17 kwietnia 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Stwierdzono, że 49-latek dokonał przestępstw w warunkach recydywy.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŻALMAL

ul. Duboisa 82
07-300 Ostrów Mazowiecka

Żaluzje, rolety, moskitiery, markizy, karnisze, plisy!

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]