Inwestycja na ul. Małkińskiej a kwestia kanalizacji

Dodano: 2 maja 2021 08:46, Autor: Miłosz Magrzyk

W marcu do redakcji Ostrowskiego Portalu Internetowego zwrócił się jeden z czytelników.
- Zaczyna się inwestycja na ul. Małkińskiej, 07-300 Ostrów Mazowiecka, droga 627. Będzie kładziony nowy asfalt, chodnik. Prawdopodobnie powstanie też ścieżka rowerowa (jednak nie mam pewności co do tej ścieżki) - rozpoczyna się treść e-maila, którego otrzymaliśmy. Jak oznajmił czytelnik, podczas rozmowy z wykonawcą mieszkańcy dowiedzieli się, iż w ramach inwestycji nie uwzględniono wykonania kanalizacji, o którą prosili od dłuższego czasu.

REKLAMA- W rozmowie z nadzorcą drogi udzielono nam informacji, iż sprawa kanalizacji pozostaje w kwestii burmistrza. Burmistrz jakiś czas temu podczas rozmowy wskazał, że pomyśli o tej sprawie, jednak, jak się okazuje, teraz kładą nową nawierzchnię i kanalizacji nie uwzględnili - pisze czytelnik. - Pani naczelnik z UM w Ostrowi Mazowieckiej w rozmowie (miała ona miejsce 9 marca 2021 r.) powiedziała, że kanalizacja jest nieuwzględniona. Z tego względu spytałem, dlaczego tej kanalizacji nie uwzględniono. Pani naczelnik nie była mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Dodałem, że była pisana petycja w tej sprawie. Pani naczelnik stwierdziła, że kanalizacja będzie wykonywana potem - przeciskiem. Odpowiedziałem jej, że nie ma to sensu - rwanie nowej nawierzchni - kontynuował mieszkaniec. - Rozmawiałem z ministerstwem. Ich to nie interesuje. Dzwonię do wojewody, ale bezskutecznie - dodał.

Tuż po przesłaniu przez czytelnika dostępnej powyżej wiadomości z poruszonymi problemami zwróciliśmy się do Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej. W ostatnim tygodniu kwietnia otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

ZGK w Ostrowi Mazowieckiej Sp. z o.o. jest w posiadaniu dokumentacji projektowej i prawomocnego pozwolenia na budowę z dnia 20.01.2020 r. na realizację inwestycji pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej", ul. Małkińska - droga wojewódzka 627. Zaprojektowany odcinek do realizacji to ok. 600 m kanalizacji ciśnieniowej wraz z przeciskami pod drogą i montażem studni kanalizacyjnych 1500 mm wraz z armaturą kanalizacyjną. Obecnie prowadzone są rozmowy z zarządcą drogi i generalnym wykonawcą przebudowy drogi o możliwości wejścia na teren budowy i wykonania prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej bez wstrzymywania prac drogowych realizowanej inwestycji.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Ponad milion złotych dla gminy Brok

2 maja 2021, UG w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, na co zostaną przeznaczone pozyskane środki.

Środki na doposażenie GBP w Wąsewie

1 maja 2021, UG w Wąsewie, red. Miłosz Magrzyk

Wójt Rafał Kowalczyk i skarbnik Anna Budniak podpisali umowę.

Majowy weekend na mazowieckich drogach

1 maja 2021, KWP, red. Miłosz Magrzyk

Wydłużony weekend majowy może mieć wpływ na wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych na polskich drogach. Wśród użytkowników dróg należy spodziewać się większej liczby kierujących, również jednośladami.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

APG Adam Kruk

Stok 81
07-310 Ostrów Mazowiecka

Profesjonalna naprawa i konserwacja pojazdów mechanicznych!

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]