Integracyjny Dzień Dziecka w ZPPO w Broku (zdjęcia)

Dodano: 10 czerwca 2021 11:17, Autor: ZPPO w Broku, red. Miłosz Magrzyk

W ZPPO czerwiec rozpoczął się dobrą zabawą.
Dzień Dziecka to zawsze szczególny moment w życiu szkolnym. W tym roku dodatkowo przypadł on na pierwszy tydzień powrotu wszystkich uczniów do szkoły w trybie stacjonarnym, co sprawiło, że dzień ten stał się wyjątkową okazją do ponownej integracji.

REKLAMAWychowawczynie wszystkich grup przedszkolnych oraz uczniów szkoły podstawowej zaplanowały na 1 czerwca wiele różnorodnych atrakcji i zabaw. Nie zabrakło również czasu na wspólne posiłki oraz słodkie upominki od rodziców, wychowawczyń i pani dyrektor, która na dzień dobry powitała wszystkie "swoje dzieci" kolorowymi lizakami i pięknymi życzeniami.

Dzieci z grupy Żabek przeniosły się w fascynujący świat Indian - poznały ich kulturę, zabawy i codzienne zajęcia. Największą atrakcją okazało się malowanie namiotu indiańskiego. Dzieci z grupy Biedronek brały udział w zabawach przy muzyce oraz w konkursach. Bawiły się kolorami, wykonując doświadczenia. Pięknie malowały na folii spożywczej kolorowe kwiaty. Rzucały do celu bombami wodnymi. Uczestniczyły też w zabawach z kolorową chustą animacyjną.

Z kolei Dzień Dziecka w grupie Pszczółek rozpoczął się od tworzenia własnych koszulek oraz malowania twarzy. Następnie była dyskoteka na świeżym powietrzu oraz przeciąganie liny, przechodzenie pod liną, rzucanie balonikami z wodą do celu i wyścigi w workach.

Uczniowie klas I i II obchodzili swoje święto na terenie ośrodka Binduga w Broku. Podczas pobytu miały okazję zwiedzić cały kompleks. Obejrzały zwierzęta hodowlane, zobaczyły młyn i starodawne chaty. Uczestniczyły również w zabawach i grach ruchowych.

Uczniowie klasy III spędzili ten czas na świeżym powietrzu w ośrodku wypoczynkowym "Wiktoria" w Broku. Świętowanie rozpoczęło się krótką pogadanką na temat historii Obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Potem były gry i zabawy sportowe. Wszyscy aktywnie w nich uczestniczyli i doskonale się bawili.

Klasy IV, V i VIb wybrały się do Ostrowi Mazowieckiej. Pierwszym etapem był seans kinowy, podczas którego uczniowie obejrzeli niezwykle zabawny film animowany pt. "Krudowie 2". Po posiłku natomiast był czas na aktywne wypoczywanie w plenerze, przy stawie miejskim.

Uczniowie klasy VIa wybrali się na krótką, ale intensywną wycieczkę integracyjną do parku linowego "Noe" w Broku, gdzie najpierw nastąpiło krótkie szkolenie z obsługi sprzętu i techniki poruszania się po przeszkodach. Każdy uczestnik musiał też przejść minitrasę próbną pod okiem specjalistów, a następnie uczniowie przystąpili do wspinaczki na dwóch trasach wysokościowych. Wszyscy poradzili sobie znakomicie i wykazali się odwagą, sprytem oraz sprawnością fizyczną.

Najstarsza grupa, uczniowie klas: VIIa, VIIb i VIII, pojechali na wycieczkę do Warszawy. Najpierw w Multikinie obejrzeli film pt. "Cruella", później zaś spacerowali po stolicy.

Tak właśnie rozpoczął się czerwiec w ZPPO. Był to wspaniały dzień, stanowiący doskonalą okazją do odnowienia i zacieśnienia relacji pomiędzy uczniami oraz nauczycielami.


Zobacz również

Dzień Dziecka w SP w Starej Ruskołęce (zdjęcia)

8 czerwca 2021, SP w Starej Ruskołęce, red. Miłosz Magrzyk

Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.

Dzień Dziecka w MP nr 1 (zdjęcia)

2 czerwca 2021, MP nr 1, red. Miłosz Magrzyk

Zabawa, tańce, konkursy - tak Dzień Dziecka wyglądał w jednym z przedszkoli miejskich.

Przedszkole Samorządowe w Komorowie. Dzieci świętowały (zdjęcia)

2 czerwca 2021, UG w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Najmłodszych odwiedził m.in. wójt Waldemar Brzostek.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Działamy na terenie Ostrowi Mazowieckiej i okolic! Zapraszamy!

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]