Wykaz punktów kontroli autokarów w czasie wakacyjnym

Dodano: 11 czerwca 2021 09:41, Autor: KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są również kontrole autokarów.
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym policjanci w całym kraju podejmą działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa wyjeżdżającym na długo wyczekiwany wypoczynek.

REKLAMAPodczas kontroli będzie sprawdzany przede wszystkim stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie. Co więcej, funkcjonariusze sprawdzą też uprawnienia oraz stan trzeźwości kierującego. Kontrola będzie prowadzona w określonych miejscach, ujętych w wykazie.

Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu działania KPP w Ostrowi Mazowieckiej wraz z numerami telefonów kontaktowych, pod którymi będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli pojazdów służących do przewozu dzieci na wypoczynek i ich kierowców. Ponadto po wcześniejszym uzgodnieniu jest możliwość wskazania innego miejsca kontroli celem usprawnienia wspólnych działań.

Potrzebę kontroli można zgłosić osobiście w tutejszej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie tutejszej komendy o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem, gdyż dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu.

Kontrole będą przeprowadzane w następujących punktach na terenie działania KPP w Ostrowi Mazowieckiej:

- Ostrów Maz, plac Wolności, w godzinach 6.00-22.00, telefon kontaktowy: 29 746 92 64,

- Ostrów Maz, ul. Trębickiego, w godzinach 6.00-22.00, telefon kontaktowy: 29 746 92 64,

- Zawisty Nadbużne, ul. Nurska, w godzinach 6.00-22.00, telefon kontaktowy: 29 746 92 64.Źródło zdjęcia: KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Zobacz również

Zanim puścisz dziecko na wycieczkę, koniecznie sprawdź te kwestie

11 czerwca 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Zaczynają się szkolne wyprawy, wkrótce ruszą też letnie obozy i kolonie. Rodzice chcą wiedzieć, czy ich dzieci trafią pod dobrą opiekę. Podpowiadamy, co warto sprawdzić i jak przygotować się do wyjazdu dziecka, aby zapewnić mu bezpieczeństwo.

Nur. Zdarzenie z udziałem autobusu przewożącego dzieci (zdjęcia, aktualizacja)

9 czerwca 2021, Miłosz Magrzyk

O zdarzeniu powiadomił nas czytelnik Robert.

Dziecko w nagrzanym aucie - czy każdy może wybić szybę?

8 czerwca 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Zaczynają się upały, a wraz z nimi pojawiają się pierwsze informacje o dzieciach pozostawionych w rozgrzanym aucie. Sprawdźmy zatem, czy mamy obywatelski obowiązek reagować w sytuacji zagrożenia, kto może zbić szybę i za co grozi więzienie.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŻALMAL

ul. Duboisa 82
07-300 Ostrów Mazowiecka

Żaluzje, rolety, moskitiery, markizy, karnisze, plisy!

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]