Tak wakacje spędzili wychowankowie Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej (zdjęcia)

Dodano: 14 września 2021 10:29, Autor: MŚS, red. Miłosz Magrzyk

Gry zespołowe i zabawy plenerowe, wycieczki piesze i rowerowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne na orliku, boisku Omega, w ogródku jordanowskim czy na kręgielni były nieodzownym elementem codziennych zabaw.
Tegoroczne wakacje w Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej obfitowały w mnóstwo ciekawych zajęć i atrakcji przygotowanych przez wychowawców. Dzieci i młodzież uczęszczająca do placówki aktywnie wypoczywała na terenie miasta, rozwijając swoje zainteresowania i umiejętności.

REKLAMADzięki przychylności dyrektora MOSiR-u Michała Kuleszy wychowankowie w sierpniu korzystali z bezpłatnych zajęć nauki pływania, których instruktorem był Piotr Kania. Seans w kinie Ostrovia pozwolił na odrobinę relaksu i wytchnienia od codziennych zmagań sportowych, z kolei warsztaty z rzeźby ludowej organizowane przez Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej umożliwiły doskonalenie zdolności manualnych.

Nie zabrakło spotkań z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, przedstawicielami sanepidu oraz Straży Miejskiej w Ostrowi, podczas których omawiano zasady dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji. Wychowankowie podczas wycieczki do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z ciekawością i ogromnym zainteresowaniem oglądali pojazdy oraz sprzęt strażacki prezentowany przez strażaków opowiadających o swojej interesującej pracy.

Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył Park Linowy w Broku, w którym uczestnicy ćwiczyli opanowanie, współpracę, odpowiedzialność, technikę utrzymania równowagi oraz przełamania bariery lęku wysokości. Niebywale interesująco i wesoło upłynął czas podczas zajęć z alpakami. Obcowanie z tymi niesamowitymi zwierzętami, ich karmienie i głaskanie, dostarczyło wielu pozytywnych emocji wychowankom, którzy na zakończenie zajęć przygotowali ekologiczne prace plastyczne.

Głównym punktem tegorocznego wypoczynku wakacyjnego była wycieczka do Warszawy i wizyta w ogrodzie zoologicznym, podczas której wychowankowie poznawali świat egzotycznych zwierząt i otaczającej przyrody. Podczas kolejnej wycieczki mieli zaś możliwość rozwinąć umiejętności manualne i doznania smakowe, biorąc udział w warsztatach w Manufakturze Cukierków. Na zakończenie wycieczki odbył się spacer po Starówce.

W ostatni dzień wakacji wielu wrażeń dostarczyła wychowankom wycieczka rowerowa na pole paintballowe w Grabownicy, gdzie podzieleni na drużyny pod czujnym okiem instruktorek wykonywali różne zadania, m.in. takie jak zdobycie flagi czy zebranie największej liczby szarf.

Całe wakacje obfitowały w niezapomniane przeżycia i nowe doświadczenia, dzięki którym uczestnicy zajęć w Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej mieli okazję lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. Wypoczęci i zadowoleni rozpoczynają nowy rok szkolny, pełen wytężonej pracy wychowawczej.


Zobacz również

Środki na realizację programów aktywizacji osób bezrobotnych

14 września 2021, PUP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje, iż pozyskał środki finansowe z rezerwy ministra właściwego do spraw pracy na realizację programów aktywizacji osób bezrobotnych zamieszkujących na wsi oraz aktywizację zawodową w regionach wysokiego bezrobocia.

XXI Mazowiecki Spinning Bugu

14 września 2021, Koło PZW nr 64 w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Wydarzenie odbędzie się pod patronatami honorowymi Jerzego Bauera, burmistrza Ostrowi Mazowieckiej, i burmistrza Broku, Marka Młyńskiego.

Podróż śladami Stefana Wyszyńskiego (zdjęcia)

14 września 2021, UG w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

9 września uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce wyruszyli w podróż śladami Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]