Przedszkolaki odwiedziły ostrowską komendę (zdjęcia)

Dodano: 16 września 2021 10:13, Autor: KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odwiedziły tutejszą komendę. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić jednostkę, zapoznać się z pracą policjantów i psem służbowym, a także obejrzeć sprzęt policyjny.
Policjantów z ostrowskiej komendy odwiedziły dzieci z MP nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Wizyta była dla przedszkolaków okazją do poznania miejsca pracy i zawodu policjanta. Wiele emocji wzbudziły u dzieci niektóre pomieszczenia w komendzie, głównie pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Policjanci zaprezentowali najmłodszym gościom sprzęt, jakiego używają w codziennej służbie. Maluchy mogły z bliska obejrzeć radiowóz, a nawet usiąść za jego kierownicą. Dzieci z uwagą słuchały prelekcji i oglądały film animowany na temat bezpiecznej drogi do szkoły, numeru alarmowego oraz kontaktu z osobami obcymi,a także chętnie uczestniczyły w spotkaniu i zadawały pytania.

REKLAMANastępnym punktem wizyty było spotkanie z przewodnikiem psa służbowego. Dzieci dowiedziały się, jakie zadania w ramach służby wykonują czworonogi policyjne. Przewodnik psa służbowego, sierż. szt. Sylwester Wyrzykowski, wraz ze swoim pupilem "Jasonem", przeprowadził pokaz podstawowych umiejętności swojego czworonożnego przyjaciela oraz zapoznał dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w przypadku ataku ze strony zwierzaka. Ponadto przeprowadzone zostały ćwiczenia w pozycji "żółwia", które dzieci wykonały bardzo dobrze.

Wizyta stanowiła również okazję do rozmowy o bezpieczeństwie, a zwłaszcza o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach. W trakcie spotkania wśród przedszkolaków sprawdzono znajomość znaków i podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Podczas wizyty dzieci zadawały mnóstwo pytań, co znacznie uatrakcyjniło spotkanie oraz wpłynęło na poszerzenie ich wiedzy o bezpieczeństwie. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał odblaskowy brelok w kształcie radiowozu.

Źródło zdjęć: KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Zobacz również

Zderzenie z łosiem

16 września 2021, OSP w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Osoba poszkodowana doznała lekkich obrażeń; została zabrana do szpitala. Zwierzę nie przeżyło.

Tragiczny wypadek w gminie Ostrów Mazowiecka (aktualizacja)

15 września 2021, Miłosz Magrzyk

Policja informuje o szczegółach wypadku.

Zapytał policjantów o drogę. Zawieźli go do aresztu i postawili zarzuty

15 września 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Niezbyt dużą wyobraźnią wykazał się 19-latek, który poprosił o pomoc w pewnej sprawie funkcjonariuszy policji. Okazało się, że jego spotkanie z mundurowymi zapoczątkowało kłopoty.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]