Czas składek w szkole. Co obejmuje ubezpieczenie ucznia?

Dodano: 17 września 2021 08:16, Autor: News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rodzice wykupują ubezpieczenie szkolne dla swoich pociech. Co obejmuje taka polisa i czy opłacenie składki w placówce oświatowej jest obowiązkowe?
Ubezpieczenie szkolne NNW

Ubezpieczenie szkolne od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci i młodzieży to ochrona dla ucznia nie tylko podczas nauki. Polisa działa zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Dodatkowo ważna jest nie tylko w okresie roku szkolnego, ale także podczas ferii zimowych, przerw świątecznych czy wakacji. Zawierana jest zwykle na 12 miesięcy. Warto pamiętać, że nie jest to jednak obowiązkowe. Każdy opiekun może zrezygnować z ubezpieczenia grupowego proponowanego przez placówkę szkolną i zdecydować się na znalezienie odpowiedniej oferty samemu.

REKLAMACo obejmuje?

Taka polisa to zabezpieczenie zdrowia i życia dziecka. Zapewnia wypłacenie świadczeń w razie śmierci, wypadku, urazów, złamań czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Podstawowe pakiety nie obejmują zazwyczaj pokrycia leczenia chorób, np. nowotworów. Podejmując decyzję o wyborze odpowiedniej oferty, należy więc szczegółowo przeanalizować jej zakres i warunki. Przede wszystkim sprawdzić, czy i jakie odszkodowanie towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci środki w razie pobytu dziecka w szpitalu. Z reguły pieniądze przyznawane są dopiero po 3. dniu pobytu w placówce medycznej. W wariantach rozszerzonych ubezpieczeń NNW można za to znaleźć dodatkowe opcje, np. zwrot kosztów w przypadku przechodzenia antybiotykoterapii, a nawet ubezpieczenie przed hejtem w sieci, obejmujące pomoc prawnika czy specjalisty IT.

Jak uzyskać odszkodowanie?

O odszkodowanie z polisy (zarówno tej wykupionej w szkole, jak i wybranej przez nas) zgłosić się należy bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej, z którą zawarta została umowa. Formularz szkody w niektórych przypadkach można wypełnić przez internet, natomiast są także przypadki, w których ubezpieczyciele wymagają złożenia takich dokumentów w oddziale bądź wysłania pocztą.

W formularzu należy zawrzeć wszystkie informacje na temat zdarzenia, tj.: datę, okoliczności i przebieg zdarzenia, dane osoby zgłaszającej, numer polisy, dane poszkodowanego i informacje na temat następstw wypadku i przebiegu leczenia.Źródło zdjęcia: iStock

Zobacz również

Kaucja za plastikowe butelki coraz bliżej. Nowy pomysł rządu nabiera tempa

16 września 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Rząd przyspiesza prace nad wprowadzeniem dodatkowej opłaty przy zakupie napoju w plastikowym opakowaniu. O ile więcej trzeba będzie zapłacić w sklepie i od kiedy kaucja będzie obowiązywała?

Już nie placówki pocztowe, a sklepy rybne. Tak wygląda omijanie zakazu handlu w niedziele

16 września 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Posłowie zaczęli pracę nad prawem zaostrzającym zakaz handlu w niedzielę. Mimo alarmujących sygnałów ze strony prawników politycy przystali na wyjątek, który może pozwolić nadal obchodzić wszystkie obostrzenia.

W których województwach szczepi się najwięcej dzieci? Resort publikuje statystyki

15 września 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Ministerstwo Zdrowia pokazało, w których województwach zaszczepiło się najwięcej młodzieży szkolnej. Według danych resortu liczby te będą jeszcze wyższe.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

NEW YORK CITY PIZZA

ul. Zambrowska 106
07-300 Ostrów Mazowiecka

New York Bistro zmieniło się w New York City Pizza!

START! Szkoła Języka Angielskiego

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Z nami mówisz i myślisz po angielsku bez przerwy!

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]