KRUS zaprasza rolników na bezpłatną rehabilitację leczniczą

Dodano: 9 października 2021 09:27, Autor: KRUS, red. Miłosz Magrzyk

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zgodnie ze swym ustawowym obowiązkiem zapewnia rolnikom uprawnionym do świadczeń KRUS-u możliwość korzystania z rehabilitacji leczniczej. Rehabilitacja jest organizowana w formie 21-dniowych, bezpłatnych turnusów prowadzonych we własnych centrach rehabilitacji rolników KRUS-u: w Kołobrzegu, Świnoujściu, Szklarskiej Porębie, Jedlcu, Iwoniczu-Zdroju i Horyńcu Zdroju. Osoba, która chce skorzystać z rehabilitacji organizowanej przez KRUS, musi spełniać określone wymogi.
Z rehabilitacji leczniczej mogą skorzystać rolnicy ubezpieczeni w KRUS-ie z mocy ustawy w pełnym zakresie, osoby ubezpieczone na wniosek w pełnym zakresie nieprzerwanie co najmniej przez 18 miesięcy przed złożeniem wniosku oraz osoby posiadające prawo do okresowej renty rolniczej z tytułu niezdolności do pracy, jeżeli zachowały zdolność do samodzielnej egzystencji, ze schorzeniami:

REKLAMA- narządu ruchu (np.: stany pourazowe kości, stawów, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i pozostałych stawów, reumatoidalne zapalenie stawów),

- układu krążenia (np. choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze),

- po przebytej chorobie COVID-19 (np. przebyte covidowe śródmiąższowe zapalenie płuc w okresie wydolności oddechowej). Rehabilitacja po COVID-19 może być przeprowadzona po co najmniej 12 tygodniach od zachorowania.

W przypadku zainteresowania wyjazdem na rehabilitację należy złożyć wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą (formularz KRUS) wystawiony przez lekarza POZ lub lekarza specjalistę wraz z niezbędnymi wynikami badań i dokumentacją dot. leczenia.

Druk wniosku dostępny jest na stronie internetowej: https://www.krus.gov.pl/, w zakładce Rehabilitacja, lub w placówce KRUS-u. Wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą wraz z załącznikami należy złożyć w najbliższej placówce KRUS-u. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 29 760 74 20.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Zawody lekkoatletyczne w ramach Powiatowego Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022 (zdjęcia)

8 października 2021, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Zawody odbyły się 6 października.

Miliony złotych na obsługę trawnika. Inwestycja widmo państwowej spółki

8 października 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

45 milionów pasażerów rocznie, 3 tysiące hektarów powierzchni, zintegrowany transport drogowy, kolejowy i powietrzny - to wszystko ambitne plany państwowej spółki, której prace mają do tej pory być widoczne jedynie na kontach wielu osób. Centralny Port Komunikacyjny to w rzeczywistości tylko trawnik, który pochłania potężne pieniądze podatników.

Gmina Boguty-Pianki stawia na ekologię (zdjęcia)

7 października 2021, UG w Bogutach-Piankach, red. Miłosz Magrzyk

Kolejne budynki w gminie Boguty-Pianki przejdą termomodernizację. Tym razem prace remontowe odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu oraz Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach. Inwestycje będą miały efekt ekologiczny: poprawią jakość powietrza.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Działamy na terenie Ostrowi Mazowieckiej i okolic! Zapraszamy!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]