Biblioteka Publiczna w Broku przyłączyła się do Nocy Bibliotek 2021 (zdjęcia)

Dodano: 13 października 2021 08:37, Autor: Biblioteka Publiczna w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Kolejne lokalne książnice biorą udział w akcji promującej czytelnictwo i nie tylko.
W sobotni wieczór, 9 października, w korytarzu bibliotecznym rozległ się tupot stóp i dało się słyszeć podekscytowane głosy. Był to znak, że Biblioteka Publiczna w Broku przyłączyła się do VII edycji ogólnopolskiej akcji, jaką jest Noc Bibliotek. Punktualnie o 18.00 wystartowano z programem przygotowanym specjalnie na tę okazję.

REKLAMAGość, leśnik z Nadleśnictwa Ostrołęka, Damian Piekarski, wystąpił z prezentacją poświęconą sowom, a dokładnie ich gatunkom oraz zwyczajom. Interesujące okazały się też różne ciekawostki dotyczące tych niezwykłych ptaków. Nie odchodząc od leśnej tematyki, w następnej kolejności każdy uczestnik spotkania wykonał las w słoiku, który zabrał ze sobą do domu.

Po zmroku, przy nieco tylko oświetlonym wnętrzu, wybrzmiała opowieść o sowie, która odkrywała świat i zamieszkała w bibliotece. Historia stanowiła wstęp do poszukiwań skarbu, do którego prowadziły wskazówki ukryte w różnych miejscach książnicy.

Po wyczerpującej eksploracji połączonej z rozwiązywaniem zagadek pomocnych w dotarciu do celu przyszedł czas na chwilę odpoczynku. Na głodne przygód drużyny czekała pizza. Po zregenerowaniu sił miało miejsce przebijanie balonów. W ich wnętrzu znajdowały się różne zadania, ponownie wymagające wytężenia umysłu.

Ostatni punkt programu dotyczył odnalezienia zakładek włożonych do książek. Napisane na nich litery, ułożone następnie w odpowiedniej kolejności, umożliwiły nocnym detektywom odczytanie sekretnego hasła. Całości dopełniły zabawy z kocami. Bonusową atrakcją było poszukiwanie bibliotekarza. Noc Bibliotek zakończyła się o 21.00. Wszyscy w dobrym nastroju wrócili do domów.


Zobacz również

Noc Bibliotek. Tak wyglądała w Ostrowi (zdjęcia)

12 października 2021, Miłosz Magrzyk

To był czas pełen atrakcji.

Spektakl "U źródeł powołania". Historia Stefana Wyszyńskiego (zdjęcia)

12 października 2021, UM, red. Miłosz Magrzyk

10 października br. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP wystawiono spektakl, który powstał z okazji beatyfikacji i obchodów Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Literacka Nagroda Nobla przyznana. Czy w Polsce można kupić książki laureata?

11 października 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Tanzański pisarz został laureatem Literackiej Nagrody Nobla. Jako emigrant opisuje to, czego doświadczył. Czy powieści Abdulrazaka Gurnaha można przeczytać po polsku?

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]