Podpisano umowę na przebudowę drogi na odcinku Brok - Stare Kaczkowo

Dodano: 13 października 2021 08:54, Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, co dokładnie zostanie wykonane w ramach inwestycji.
Władze powiatu ostrowskiego zawarły umowę z Mirosławem Przesmyckim prowadzącym działalność pod nazwą Firma Transportowo-Usługowa - Mirosław Przesmycki z siedzibą w Małkini Górnej na realizację inwestycji pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 2657W na odcinku Brok - Stare Kaczkowo wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 694 oraz z Dariuszem Zbieciem prowadzącym działalność pod nazwą DARFIK. Firma Projektowo-Usługowa - Dariusz Zbieć z siedzibą w Siedlcach na pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad ww. zadaniem inwestycyjnym.

REKLAMAPlanowany łączny koszt wykonania zadania wraz z kosztem pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego wyniesie 4 181 277,43 zł. Powiat ostrowski otrzymał dofinansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (dla jednostek samorządu terytorialnego) w wysokości 2 500 000,00 zł. Pomocy finansowej w wysokości 50% wkładu własnego powiatu ostrowskiego, jeśli chodzi o wspomnianą inwestycję, udzieli również gmina Brok.

Zaprojektowana inwestycja będzie polegać na przebudowie drogi o nawierzchni z betonu asfaltowego, o szerokości 5,5 m, wykonaniu peronów przystankowych, poboczy oraz miejscowo chodnika o szerokości 1,5 m. Wzdłuż drogi zostaną przebudowane zjazdy na działki przyległe. Odwodnienie powierzchniowe przedmiotowego odcinka drogi będzie odbywało się z miejscowym odprowadzeniem wód rowem krytym.

Zmieniona zostanie również geometria skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 694 w miejscowości Brok, dzięki czemu znacznie poprawi się widoczność, a tym samym bezpieczeństwo ruchu drogowego.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

Zobacz również

Biblioteka Publiczna w Broku przyłączyła się do Nocy Bibliotek 2021 (zdjęcia)

13 października 2021, Biblioteka Publiczna w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Kolejne lokalne książnice biorą udział w akcji promującej czytelnictwo i nie tylko.

Spektakl "U źródeł powołania". Historia Stefana Wyszyńskiego (zdjęcia)

12 października 2021, UM, red. Miłosz Magrzyk

10 października br. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP wystawiono spektakl, który powstał z okazji beatyfikacji i obchodów Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wymiana pokrycia dachowego na budynku OSP (zdjęcia)

10 października 2021, UG w Nurze, red. Miłosz Magrzyk

Podczas remontu wymieniono starą blachę na nową blachę trapezową, wykonano nowe obróbki blacharskie i założono nowe rynny.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]