Sezon rowerowy czas zacząć! Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Dodano: 9 maja 2022 09:45, Autor: KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Sprzyjająca aura sprawiła, iż sezon rowerowy został w pełni rozpoczęty. Niestety to także większa okazja dla osób, które mają zamiar ukraść jednoślad.
W ostatnich latach znacznie powiększyła się liczba miłośników jednośladów. Coraz ładniejsza pogoda i sprzyjające trasy rowerowe sprzyjają korzystaniu z rowerowego transportu. Przy tym nie możemy zapominać o właściwym zabezpieczeniu roweru, nawet w sytuacji, kiedy zostawiamy go tylko na chwilę. Często właśnie ta chwila jest wykorzystywana na naszą niekorzyść.

REKLAMABy zminimalizować ryzyko kradzieży, policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie dwóch kółek. Korzystajmy z mocnych blokad. Pamiętajmy, że im więcej czasu złodziejowi zajmie pokonanie przeszkody, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy rower.

Rower przypinamy do trwałego elementu, np. balustrady. Gdy chcemy zostawić jednoślad przed sklepem, zawsze róbmy to w widocznym miejscu, nigdy w bramie czy np. za kioskiem. Zabezpieczenie w postaci łańcucha zawsze przekładamy przez ramę roweru i tylne koło (nigdy tylko przez przednie).

Pamiętajmy o tym, aby nie zostawiać jednośladu bez jakiegokolwiek zabezpieczenia! Im droższy rower, tym bardziej przyciąga wzrok. Jeśli to możliwe, zostawiajmy nasz jednoślad w miejscu objętym monitoringiem.

Jednym z dodatkowych zabezpieczeń jest oznakowanie roweru zgodnie z aplikacją Rower-2, czego organizatorem jest Wydział Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Znakowanie to polega na naniesieniu na rower numeru, pod którym będzie figurował w policyjnej bazie danych. Jednoślad należy oznakować na elemencie trwałym, takim jak rama. Osoby zainteresowane znakowaniem rowerów mają do wyboru dwie możliwości oznakowania: grawerem lub markerem UV (tajnopisem).

Wszystkich zainteresowanych prawidłowym oznakowaniem jednośladów funkcjonariusze zapraszają do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, Komisariatu Policji w Małkini Górnej, Posterunku Policji w Nurze wraz z rowerem, dowodem osobistym, dowodem zakupu lub kartą gwarancyjną roweru. Osoby niepełnoletnie muszą przyjść z opiekunem prawnym.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Dzień Strażaka w gminie Andrzejewo (zdjęcia)

6 maja 2022, UG w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

W kościele w Andrzejewie 3 maja 2022 r. tradycyjnie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji strażaków.

Pożar obory w Klimontach (zdjęcia)

5 maja 2022, OSP w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

W akcji uczestniczyło wiele zastępów z różnych jednostek straży pożarnej.

Pożar stodoły w miejscowości Wiśniewo (zdjęcia)

4 maja 2022, OSP w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Do pożaru doszło 3 maja.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]