Dzień Strażaka w gminie Andrzejewo (zdjęcia)

Dodano: 6 maja 2022 08:47, Autor: UG w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

W kościele w Andrzejewie 3 maja 2022 r. tradycyjnie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji strażaków.
4 maja Kościół katolicki w Polsce wspominał św. Floriana. Ten dzień to jednocześnie Międzynarodowy Dzień Strażaka. Za swego opiekuna uważają go również hutnicy i kominiarze.

REKLAMAŚwięto to skierowane jest do wszystkich strażaków, którzy wykazują się odwagą i bohaterstwem każdego dnia pełnienia służby. To bowiem strażacy zmierzają tam, skąd inni uciekają i często narażają swoje zdrowie albo życie. Często mówimy o strażakach zawodowych, lecz nie można zapominać też o oddanych ochotnikach, którzy bezinteresownie pomagają społeczeństwu.

By docenić ich trud, w kościele w Andrzejewie 3 maja 2022 r. tradycyjnie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji strażaków. Celebrował ją proboszcz dr Jerzy Kruszewski. W swoim kazaniu zwrócił się do wszystkich strażaków i przypomniał postać św. Floriana, podziękował za ofiarę, jaką jest strażacka służba na rzecz drugiego człowieka.

W uroczystości uczestniczyły m.in. poczty sztandarowe. Zastępca komendanta powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Leszek Falbowski złożył wszystkim strażakom serdeczne podziękowania za pełnioną służbę i zaangażowanie w niesieniu pomocy innym ludziom. Życzenia złożyły również władze gminne na czele z wójt Beatą Ponichterą.


Zobacz również

Pielgrzymowali z Ostrowi do Nowej Osuchowej (zdjęcia)

5 maja 2022, Miłosz Magrzyk

Księża zaprosili do pielgrzymowania do Matki Bożej i radosnego trwania we wspólnocie modlitwy.

Gminny Dzień Strażaka (zdjęcia)

5 maja 2022, UG w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

Po dwóch latach przerwy wymuszonej pandemią na placu przed strażnicą OSP w Starym Lubotyniu znów można było usłyszeć: Pododdział, baczność! Na prawo... patrz!

Brok: obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja (zdjęcia)

5 maja 2022, UG w Broku, red. Miłosz Magrzyk

W Broku miały miejsce uroczyste obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]