Warsztaty z okazji Światowego Dnia Pszczół (zdjęcia)

Dodano: 28 maja 2022 15:05, Autor: UG / SP w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

Z okazji Światowego Dnia Pszczół, 20 maja 2022 r., w gminie Andrzejewo odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów.
Od kilku tygodni Szkoła Podstawowa w Andrzejewie realizuje projekt edukacyjny pn. Odkrywamy tajemnice ekosystemu lasu i ekosystemu łąki, którego celem jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania przyrodą najbliższego otoczenia oraz przybliżenie im zagrożeń i wyzwań związanych z ochroną środowiska.

REKLAMAW ramach tego przedsięwzięcia ekologicznego z okazji Światowego Dnia Pszczół, 20 maja 2022 r., w szkole odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów z klas I-VII, które przeprowadziła właścicielka pasieki Mariola Przychodzeń. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swojej pasji, przybliżyła słuchaczom życie i zwyczaje pszczół oraz znaczenie pszczół w przyrodzie. Z bliska uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądają wnętrze ula i plastry miodu.

Największe zainteresowanie wzbudziły same pszczoły, które pani Mariola przywiozła w specjalnej klatce. Dzieci miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa on w codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, dłuto itp. Spotkanie zakończyło się degustacją różnego rodzaju miodów. Te dzieciom bardzo smakowały.

Społeczność szkolna dziękuje Marioli Przychodzeń za przeprowadzenie ciekawych zajęć i z okazji Światowego Dnia Pszczół życzy dużo wytrwałości w realizacji zamierzeń związanych z pasją oraz satysfakcji z pracy z pszczołami.

W ramach powyższego projektu powstały również łąka kwietna, która będzie stanowić doskonałe miejsce do doświadczeń i obserwacji owadów zapylających, oraz hotel dla owadów, który będzie ostoją dla dzikich zapylaczy. Za jego wykonanie szkolna społeczność dziękuje Jerzemu Gołasiowi.


Zobacz również

Spektakl "Profesorek Wodorek i Superbohaterowie" (zdjęcia)

28 maja 2022, Biblioteka Publiczna w Broku, red. Miłosz Magrzyk

W zabawny sposób poruszono m.in. tematykę mycia rąk przed jedzeniem czy zagrożeń ze strony bakterii i wirusów.

Rubinek lubi niemiecki (zdjęcia)

27 maja 2022, ZS nr 1, red. Miłosz Magrzyk

18 maja 2022 r. w ZS nr 1 odbyło się I Szkolne Dyktando z Języka Niemieckiego, którego organizatorkami były: Ewelina Kulesza, Jadwiga Pecko i Anna Spinek.

Pomóżmy Stasiowi wygrać z chorobą!

26 maja 2022, Artykuł nadesłany, red. Miłosz Magrzyk

Staś Pucek choruje na rdzeniowy zanik mięśni: SMA typu 1. Dotknęła go najcięższa i najbardziej agresywna postać choroby. Szansą dla chłopca jest terapia genowa.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]