Kolejne bardzo duże dofinansowanie dla powiatu ostrowskiego (zdjęcia)

Dodano: 1 czerwca 2022 07:20, Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

Powiat po raz drugi otrzymał promesę finansową z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Programu Inwestycji Strategicznych - II edycja.
Tym razem powiat otrzymał dofinansowanie z przeznaczeniem na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na Rozbudowie drogi powiatowej nr 2608W na odcinku Szulborze Wielkie - Zuzela.

REKLAMAWczoraj w Jatkach w Ostrowi Mazowieckiej podczas spotkania z wiceprezesem Rady Ministrów Henrykiem Kowalczykiem oraz senatorem RP Robertem Mamątowem przedstawiciele lokalnych władz samorządowych odebrali symboliczne czeki na realizację zadań inwestycyjnych.

Powiatowi ostrowskiemu przyznano dofinansowanie w wysokości 14 mln zł! Symboliczny czek odebrał starosta ostrowski Zbigniew Chrupek. Dzięki tak ogromnemu dofinansowaniu długo wyczekiwana inwestycja drogowa w powiecie ostrowskim zostanie wkrótce zrealizowana! Rozbudowa drogi zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie tylko mieszkańców powiatu ostrowskiego, ale także licznie przybywających do Zuzeli pielgrzymów z całej Polski. Ubiegłoroczne obchody Roku Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, urodzonego w Zuzeli, i beatyfikacja kardynała - rodaka ziemi ostrowskiej, znacząco nasiliły natężenie ruchu w kierunku miejscowości, w której znajduje się Sanktuarium Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Muzeum Lat Dziecięcych Prymasa Tysiąclecia.

Dzięki rozbudowie zmienią się parametry techniczne drogi do klasy Z. Inwestycja będzie realizowana na terenie dwóch gmin: Szulborze Wielkie oraz Nur, na podstawie opracowywanej dokumentacji. Planowana wartość inwestycji to 15 mln zł.


Zobacz również

Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński został patronem powiatu ostrowskiego (zdjęcia)

31 maja 2022, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

27 maja 2022 r. był dniem wyjątkowym dla lokalnej społeczności. W tym dniu bowiem błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński został ustanowiony Patronem Powiatu Ostrowskiego.

Zawody lekkoatletyczne uczniów ze szkół ponadpodstawowych (zdjęcia)

30 maja 2022, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach.

XV Gminny Przegląd Twórczości Przedszkolnej (zdjęcia)

29 maja 2022, UG w Ostrowi / Przedszkole Samorządowe w Komorowie, red. Miłosz Magrzyk

W przeglądzie wzięły udział dzieci w wieku 5-6 lat z oddziałów przedszkolnych z terenu gminy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Busy do Niemiec 24 - Przewozy do Niemiec

Dworzec autobusowy
07-300 Ostrów Mazowiecka

Busy do Niemiec z adresu na adres!

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]