Seniorzy z Klubów "Senior +" na wycieczce edukacyjno - krajoznawczej

Dodano: 12 czerwca 2022 18:19, Autor: UM Otrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Jakie atrakcje mieli seniorzy z Klubów w Małkini Górnej i Prostyni?
REKLAMAW dniu 2 czerwca 2022r. seniorzy z Klubów" Senior+" w Małkini Górnej oraz Prostyni pojechali na wycieczkę edukacyjno - krajoznawczą.

Pierwszym punktem ich podróży był Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk ? Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie.

Największą atrakcją o tej porze roku w Ogrodzie Botanicznym był spacer po Kolekcji różaneczników i azalii w Arboretum, gdzie zgromadzonych jest blisko 400 taksonów Rhododendron to 171 odmian różaneczników zimozielonych i 130 odmian azalii. W Arboretum rośnie ponad 100 gatunków botanicznych różaneczników i azalii rodem z Azji, Ameryki Północnej i Europy. Wśród nich są gatunki zagrożone wyginięciem na stanowiskach naturalnych w Chinach czy Japonii.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Muzeum POLIN jest nowoczesną multimedialną instytucją kultury, muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucją tworzoną wspólnie przez rząd, samorząd lokalny i organizację pozarządową. Jest to miejsce w którym można lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską.

Ostatnim punktem wycieczki było Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto. Miejscowość ta usytuowana jest wśród lasów nad rzeką Liwiec, przy szlaku komunikacyjnym między Wyszkowem a Łochowem, należy do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Na jej terenie znajduje się klasztor sióstr, dom opieki dla ludzi starszych zwany Charytatywnym Dziełem Miłości bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, dom rekolekcyjny i wypoczynkowy Zgromadzenia, cmentarz sióstr loretanek oraz kaplica pod wezwaniem Matki Bożej Loretańskiej.

Seniorzy wrócili do domu zmęczeni ale bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę. Wycieczka była również okazją do integracji społeczności z obu klubów.

zdj.UG
Zobacz również

Pomóż w budowie ścieżki na odcinku Małkinia Górna - Małkinia Dolna!

9 czerwca 2022, Budżet Obywatelski Mazowsza, red. Anna Augustyniak

Wystarczy, że weźmiesz udział w głosowaniu na projekt w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Jest to jedyny projekt z powiatu ostrowskiego.

Małkińska Noc z Gwiazdami już wkrótce. Kto będzie gwiazdą wieczoru?

22 maja 2022, UG w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

Impreza plenerowa odbędzie się 25 czerwca.

Sobota w gminie Małkinia Górna na sportowo i ekologicznie (zdjęcia)

29 kwietnia 2022, UG/GOKiS w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

23 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbyły się trzy wydarzenia będące przykładem promowania ekologii oraz aktywności fizycznej.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]