Skorzystaj z refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy

Dodano: 25 czerwca 2022 10:34, Autor: PUP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanych osób bezrobotnych oraz osób niepełnosprawnych niepozostających w zatrudnieniu.
REKLAMA


Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanych osób bezrobotnych oraz osób niepełnosprawnych niepozostających w zatrudnieniu jest możliwa w związku z posiadaniem niżej wskazanych środków finansowych:

1. w ramach projektu p.n. "Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (IV)" - projekt współfinansowany przez UE w ramach EFS, RPO WM 2014 - 2020, Oś priorytetowa VII, Działanie 8.1 - kwota refundacji 30.000,00 zł.

Na wyposażonym lub doposażonym stanowisku pracy mogą być zatrudnione osoby bezrobotne w wieku 30 lat i więcej, należące do tzw. grup defaworyzowanych, tj. osoby z niepełnosprawnościami, o niskich kwalifikacjach (do wykształcenia na poziomie średnim włącznie), w wieku 50 lat i więcej, długotrwale bezrobotne (figurujące w rejestrze PUP nieprzerwanie co najmniej 12 m-cy) oraz kobiety.

2. w ramach środków Funduszu Pracy - kwota refundacji 30.000,00 zł.

Na wyposażonym lub doposażonym stanowisku pracy mogą być zatrudnione osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowi Mazowieckiej.

3. w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na wyposażonym lub doposażonym stanowisku pracy mogą być zatrudnione osoby niepełnosprawne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowi Mazowieckiej, jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy nie pozostające w zatrudnieniu. Maksymalna wysokość refundacji nie może przekraczać piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowi Mazowieckiej zajmujący się wyposażeniem lub doposażeniem stanowiska pracy (pokój nr 21), tel. 029 745 33 93, 029 745 21 51, 508 027 409, 508 027 545.

Druki wniosków są do pobrania w siedzibie PUP oraz na stronie internetowejhttp://ostrowmazowiecka.praca.gov.pl/dokumenty-do-pobrania

Przy przyznawaniu środków na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy obowiązują przepisy prawne dotyczące tej formy aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych, wymogi wskazane w "Kryteriach dotyczących dokonywania przez Starostę Ostrowskiego z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy" oraz warunki określone w dokumentacjach poszczególnych programów i projektów.


Źródło logo: PUP

Zobacz również

PCPR w Ostrowi Mazowieckiej informuje o możliwości uzyskania dofinansowania

23 czerwca 2022, PCPR

Dofinansowanie przeznaczone jest dla osób niepełnosprawnych.

Oferty pracy aktualne na dzień 17.06.2022 r.

20 czerwca 2022, PUP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

Sprawdź, jacy fachowcy są poszukiwani przez pracodawców.

Oferty pracy aktualne na 10.06.2022 r.

10 czerwca 2022, PUP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

Sprawdź, jacy fachowcy są poszukiwani przez pracodawców.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]