Jak zostać strażakiem? (zdjęcia)

Dodano: 27 czerwca 2022 14:37, Autor: Gmina Lubotyń Stary, red. Elżbieta Krajewska

Zakończył się nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Lubotyniu


REKLAMAPrzed młodymi ludźmi współzawodnictwo w zawodach sportowo-pożarniczych, działania na rzecz lokalnej społeczności, nauka udzielania pierwszej pomocy i cotygodniowe treningi. Marzenia o zostaniu strażakiem mogą się spełnić.
W poniedziałkowe popołudnie na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Starym Lubotyniu zebrała się grupa dzieci i młodzieży wraz z rodzicami, które chciałyby wstąpić w szeregi powstających MDP.
Z inicjatywą utworzenia młodzieżowej drużyny wystąpiła druhna Monika Stawierej.

Wraz z Wiceprezesem a jednocześnie Przewodniczącym Komisji ds. Młodzieży Gminnego ZOSP RP druhem Grzegorzem Jasionowskim doprowadzili do utworzenia dwóch młodzieżowych drużyn pożarniczych. Chyba nikt nie spodziewał się tak dużego zainteresowania. Utworzono dwie drużyny, które liczą ponad 40 druhów.
W pierwszym spotkaniu wzięli udział prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Starym Lubotyniu druh Jan Jasionek oraz wspomniani już druhna Monika Stawierej i Grzegorz Jasionowski. Należy wspomnieć, że nieobecny na spotkaniu Prezes OSP Stary Lubotyń Krzysztof Zaorski, wyraził zgodę na utworzenie przy jego jednostce młodzieżowej drużyny pożarniczej.

Druh Grzegorz Jasionowski przedstawił harmonogram działań na najbliższy rok, którego pierwszym i najważniejszym punktem będzie złożenie ślubowania przez młodych adeptów sztuki pożarniczej.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza to pierwszy krok na drodze do zostania strażakiem. Te pełną poświęcenia służbę można rozpocząć, gdy jest się pełnoletnim. Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej nie biorą udziału w akcjach i nie grozi im niebezpieczeństwo. Tradycje strażackie oraz nauka obsługi sprzętu przekazywane będą w formie rywalizacji, zawodów, konkursów i zajęć praktycznych, podczas comiesięcznych spotkań, które poprowadzi druhna Monika Stawierej.
zdj. Gmina Lubotyń Stary

Zobacz również

IV Gminny Rajd Rowerowy w Wąsewie (zdjęcia)

26 czerwca 2022, GBP Wąsewo, red. Elżbieta Krajewska

W IV Gminnym Rajdzie Rowerowym w Wąsewie wzięło udział 86 osób: dzieci, młodzież i dorośli

IV Gminny Rajd Rowerowy w Wąsewie

17 czerwca 2022, UG Wąsewo, red. Elżbieta Krajewska

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie i Gmina Wąsewo zapraszają na Rajd Rowerowy wszystkich sympatyków książek i dwóch kółek.

Inicjatywa DBI ostrowskich uczniów uznana za jedną z najciekawszych w Polsce! (zdjęcia)

8 czerwca 2022, Marta Polakowska, red. Anna Augustyniak

Safer Internet, prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, wyróżnił Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) zorganizowany w Zespole Szkół nr 1 jako jeden z najciekawszych w Polsce.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]