Ostrowscy i małkińscy policjanci kontrolują miejsca nad wodą objęte zakazem kąpieli aby nie doszło do tragedii (zdjęcia)

Dodano: 2 lipca 2022 18:58, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Utrzymujące się od kilku dni tropikalne upały zachęcają do szukania ochłody nad wodą
REKLAMAW powiecie ostrowskim najbezpieczniejszym miejscem do kąpieli jest ostrowski basen, niestety mieszkańcy powiatu ostrowskiego częściej wybierają niebezpieczne miejsca niestrzeżone przez ratownika.

Utrzymujący się od kilku dni upał doskwiera wszystkim. Szukając ochłody wybieramy rzeki, jeziora aby chodź na chwilę odetchnąć od wysokich temperatur.

Niestety często zapominamy o naszym bezpieczeństwie podczas letnich wyjazdów nad wodę wybierając nieodpowiednie miejsca do kąpieli. Pamiętajmy, że tylko w miejscu strzeżonym przez ratownika możemy czuć się bezpiecznie. Wybierając do kąpieli miejsca do tego nieprzeznaczone czyli powyrobiska żwirowe, rzeki narażamy swoje zdrowie a nawet życie. Jedno wejście do wody lub skok na tzw"główkę" może diametralnie zmienić nasze zdrowie a nawet życie.

W związku z tym ostrowscy i małkińscy policjanci prowadzą akcję profilktyczną poprzez przekazywanie do instytucji plakatów Myśl trzeźwo nad wodą oraz codziennie podczas służby również z Państwową Strażą Rybacką z Małkini Górnej kontrolują miejsca gdzie pomimo zakazu/oznakowania czarnym punktem wodnym mieszkańcy powiatu ostrowskiego kąpią się narażając swoje życie. Plakaty przekazywano urzędom gmin, ośrodkom zdrowia. Dzięki uprzejmości Koła PZW nr 34 w Komorowie plakat umieszczono również na tablicy w pobliżu powyrobiska żwirowego w Przyborowiu.

Policja apeluje o rozwagę i wybieranie bezpiecznych miejsc do kąpieli.

Pamiętajmy, że alkohol nad wodą do niczego dobrego nie prowadzi.
zdj. KPP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w Turce (zdjęcia)

1 lipca 2022, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Wczoraj ostrowscy policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach ratowniczo-gaśniczych w Turce zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe.

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w ostrowskim szpitalu (zdjęcia)

29 czerwca 2022, Szpital Powiatowy Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

W dniu 23 czerwca 2022 r. o godz. 10,00 na terenie Budynku Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się ćwiczenia ratowniczo-ewakuacyjne

Szybkie i skuteczne działanie ostrowskich policjantów

23 czerwca 2022, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Ostrowscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży, który miał przy sobie narkotyki

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]