Warsztaty wycinaki. Są jeszcze wolne miejsca

Dodano: 9 lipca 2022 11:47, Autor: Elżbieta Krajewska

Uczestnicy warsztatów wycinanki, nie dość, że będą mogli nauczyć się je robić, to jeszcze mają szansę, by ich prace trafiły na miejskie gadżety. MDK zaprasza w najbliższą środę.
REKLAMAMiejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na warsztaty z wycinanki kurpiowskiej, które realizują w ramach projektu ETNO DESIGN.

Zajęcia odbędą się 13 lipca w Galerii Jatki. Zapisy telefoniczne: 668 883 875.

O godzinie 11.00:
I grupa - dzieci 6-10 lat
II grupa - dzieci 8-12 lat

O godzinie 13.00
III grupa - młodzież 11-18 lat
IV grupa - dorośli

Warsztaty poprowadzi Wiesława Bogdańska, kurpiowska twórczyni ludowa, która za swoją działalność została uhonorowana m.in. Nagrodą im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej, otrzymała też odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Drugą prowadzącą będzie Emilia Fornalska, aktywna działaczka, wspólnie Kuźni Kurpiowskiej, która szczególnie umiłowała sobie wycinankę w papierze: płaską, kwiaty i pająki. Obie panie już w środę podzielą się z mieszkańcami naszego miasta swoimi umiejętnościami.

Wycinki, którą stworzą uczestnicy warsztatów trafią później do produkcji jako wzór do naszych lokalnych, ostrowskich produktów jak etui na telefon, broszki czy poszetki.Obraz Paweł S. z Pixabay

Zobacz również

Bezpieczne wakacje - spotkania policjantów z dziećmi (zdjęcia)

8 lipca 2022, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Ostrowscy i małkińscy policjanci wykorzystują wakacje do organizacji spotkań z najmłodszymi spędzającymi lato na półkoloniach organizowanych przez urzędy, ośrodki kultury oraz sportu.

Dom kultury zaprasza na wakacyjne atrakcje (zdjęcia)

8 lipca 2022, Elżbieta Krajewska

Ostrowski dom kultury zaprosił najmłodszych mieszkańców naszego miasta na artystyczne półkolonie. Gry, zabawy, kręgle, kino i wycieczki zajmują uczestnikom czas od poniedziałku do piątku.

Ruszyły biblioteczne Ekowakacje (zdjęcia)

7 lipca 2022, Elżbieta Krajewska

W ostrowskiej bibliotece ruszyły środowe zajęcia dla dzieci. Pierwsze dotyczyło ekologii i bezpieczeństwa. Uczestnicy mogli też wykazać się talentami plastycznymi. Za tydzień będą się uczyć jak zrobić własny zielnik.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Busy do Niemiec 24 - Przewozy do Niemiec

Dworzec autobusowy
07-300 Ostrów Mazowiecka

Busy do Niemiec z adresu na adres!

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]