W Małkini debatowali o zdrowiu (zdjęcia)

Dodano: 10 lipca 2022 08:30, Autor: UG Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

Ostatnia sesja Rady Gminy Małkinia Górna, to przede wszystkim debata na temat podstawowej opieki zdrowotnej. Wśród gości znaleźli się dyrektor ostrowskiego szpitala Artur Wnuk oraz Marek Kozłowski z małkińskiej przychodni zdrowia.
REKLAMAW dniu 5 lipca 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbyła się XLII sesja Rady Gminy. W sesji uczestniczyło 15 radnych.

W związku ze złożonym przez Bożenę Kordek Wójta Gminy wnioskiem, na sesji odbyła się debata na temat podstawowej opieki zdrowotnej w Gminie Małkini Górnej. W debacie udział wzięli: Dyrektor SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej Artur Wnuk oraz prezes zarządu Mak-Med sp. z o.o. Marek Kozłowski i wiceprezes Katarzyna Kozłowska. W czasie dyskusji poruszono kwestie takie jak finansowanie podstawowej opieki zdrowotnej, mała liczba dostępnych lekarzy o specjalizacji lekarza rodzinnego oraz inne tematy, które wniknęły w trakcie debaty.

Kolejnym ważnym punktem sesji było podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości. Dzierżawa dotyczy działki przy ul. Biegańskiego z przeznaczeniem na lokalizację sklepu firmowego PEPCO. Za podjęciem uchwały głosowało 9 radnych, 3 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

Następnie Rada Gminy 11 głosami za i 1 wstrzymującym się podjęła uchwałę w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli szkół niewymienionych w art.42 ust. 3 Karty Nauczyciela oraz pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych zatrudnionych w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez Gminę Małkinia Górna.

Ponadto Rada Gminy podjęła niezbędne zmiany w wieloletniej prognozie finansowej gminy Małkinia Górna na lata 2022 -2035 oraz w budżecie gminy na 2022 r. Za wprowadzeniem zmian głosowało 11 radnych, 3 wstrzymało się od głosu.Zobacz również

Konkurs na Najpiękniejszą Posesję w Gminie Brok rozstrzygnięty

8 lipca 2022, UG Brok, red. Elżbieta Krajewska

Po raz dziewiąty rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą posesję Gminy Brok. I miejsce zdobyli Irena i Bogdan Badurek, II miejsce - Jadwiga i Tomasz Złotopolscy.

Starosta z absolutorium (zdjęcia)

5 lipca 2022, Starostwo Powiatowe, red. Elżbieta Krajewska

Starosta ma powód do dumy. Większość radnych dobrze oceniło pracę Zarządu Powiatu w ubiegłym roku.

XXXVI Sesja Rady Miasta Ostrów Mazowiecka

4 lipca 2022, UM Otrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Raport o stanie miasta za 2021 rok

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]