Oznakuj swój rower (zdjęcie)

Dodano: 5 sierpnia 2022 02:04, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka

Rower oznakowany jest mniej atrakcyjny dla złodziei, a dzięki temu mniej narażony na kradzież
REKLAMAKomenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza wszystkich właścicieli rowerów do wzięcia udziału w akcji prewencyjnej "Oznakuj swój rower". Warto pamiętać, że rower oznakowany jest mniej atrakcyjny dla złodziei, a dzięki temu mniej narażony na kradzieże.

Oznakuj swój rower to akcja prewencyjna mająca na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców garnizonu mazowieckiego poprzez znakowanie rowerów. Osoby zainteresowane znakowaniem rowerów będą miały do wyboru dwie możliwości oznakowania: grawerem lub markerem UV (tajnopisem).
Procedura znakowania grawerem polega na wygrawerowaniu numeru specjalnym przyrządem typu "engrawer". Mikroudarowa technologia tych urządzeń pozwala na wykonanie precyzyjnego i trwałego oznakowania. Na każdy zgłoszony do rejestracji rower zostanie naniesiony niepowtarzalny numer, który zostanie wprowadzony do policyjnej bazy rowerów oznakowanych. Wszelkie próby jego starcia będą powodować zmiany w strukturze materiału, tak więc całkowite usunięcie napisu bez pozostawienia śladów jest niemożliwe.

Naniesienie numeru jest ingerencją w strukturę roweru. Numer identyfikacyjny zostanie trwale naniesiony na ramę. Właściciel roweru, który decyduje się na jego oznakowanie dobrowolnie wyraża zgodę na wprowadzenie tego typu zmiany.

Oznakowanie roweru markerem UV pozwala na znakowania przedmiotów w sposób niewidoczny w zwykłym świetle, w sposób nienaruszający ich struktur. Szybkoschnący atrament pojawia się tylko w świetle ultrafioletowym.
Oznakowanie roweru umożliwia Policji sprawne ustalenie właściciela jednośladu w przypadku jego kradzieży i odnalezień.
W związku z powyższym funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej wspólnie z policjantami Posterunku Policji w Małkini Górnej zapraszają na zabranie udziału w akcji "Oznakuj swój rower".Zapraszany chętne osoby wraz z rowerem, dowodem osobistym i dowodem zakupu roweru / kartą gwarancyjną w wyznaczonym terminie.
Terminy znakowania rowerów:
10 sierpnia 2022r godz. 10:00/12:00 Posterunek Policji w Małkini Górnej
11 sierpnia 2022r godz. 9:00/11:00 Punkt Przyjęć interesantów w Starym Lubotyniu
12 sierpnia 2022r godz. 9:00/11:00 Punkt Przyjęć interesantów w Wąsewie
W przypadku braku możliwości dokonania oznakowania roweru w wyznaczonym terminie proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny 506-890-899 oraz 47 70-44-232 celem wyznaczenia innego dogodnego terminu.
Pamiętajmy również, że "okazja czyni złodzieja". Dlatego niezbędne jest właściwe zabezpieczenie naszego roweru przed kradzieżą.
Korzystajmy, że blokad nawet kiedy nasz rower pozostawiamy na krótki czas np. podczas robienia zakupów, to właśnie wtedy dochodzi do największej ilości kradzieży jednośladów..zdj. KPP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez funkcjonariuszy

4 sierpnia 2022, KPP Ostrów Mazowiecka

W dniu wczorajszym policjanci z KPP Ostrów Maz. udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, który odpowie za swoje zachowanie przed sądem

Wypadek w miejscowości Helenowo

27 lipca 2022, KSRG OSP Szulborze Koty

25 lipca miał miejsce wypadek, w którym poszkodowanym był kierowca zakleszczony w odwróconym na boku samochodzie.

Sprawca przywłaszczenia telefonu komórkowego ustalony

22 lipca 2022, KPP Ostrów Mazowiecka

Telefon wrócił do właścicielki, sprawca odpowie przed sądem

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]