Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Jelonkach

Dodano: 20 września 2022 14:44, Autor: Publiczna Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Sucharskiego w Jelonkach

Od 12 do 16 września 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Jelonkach trwał rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny "Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych".
Ważnym celem edukacyjnym przeprowadzanej akcji było uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony.

W przeprowadzonych w tym tygodniu zajęciach z wychowawcą, pokazach filmowych, gazetkach oraz spotkaniu wszystkich klas z pielęgniarką p. Ewą Skalik, chcieliśmy zmienić obiegowe i niesprawdzone opinie czy mity internetowe chociażby o szczepionkach.Zgromadziliśmy i przekazaliśmy wiarygodne materiały edukacyjne o zdrowiu, które Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi przygotowało dla nas w pakiecie materiałów informacyjno-edukacyjnych.Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych był dla nas okazją, aby w przyjaznej atmosferze i ciekawej formie przeprowadzić lokalną kampanię propagującą korzyści dotyczące zdrowia i wczesnej profilaktyki oraz do upowszechniania właściwych zachowań zdrowotnych, w tym prawidłowego mycia rąk.
REKLAMAKomentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Busy do Niemiec 24 - Przewozy do Niemiec

Dworzec autobusowy
07-300 Ostrów Mazowiecka

Busy do Niemiec z adresu na adres!

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]