Ostrowianki przegrały z Diamentami (zdjęcia)

Dodano: 24 września 2022 13:04, Autor: KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - drużyna kobiet, red. Anna Augustyniak

Ostrowskie piłkarki z wyjazdowego spotkania wróciły z przegraną i cenną lekcją.

17 września drużyna kobiet KS Ostrovia rozegrały kolejny mecz ligowy. Na wyjeździe w Warszawie zmierzyły się z wymagającym przeciwnikiem Diamenty Warszawa.

Piłkarki szybko objęły prowadzenie. W 11. minucie Michalina Chrobot po dryblingu, z prawego skrzydła dośrodkowała w pole karne, gdzie pokonać bramkarkę próbowała Patrycja Lemańska i Natalia Komor. Ostatecznie piłkę do siatki skierowała Alicja Kordyszewska. Chwilę później szansę na podwyższenie wyniku miała Michalina Chrobot. Po rzucie rożnym z prawej strony Chrobot trafiła piłkę główką, która wylądowała przy lewym słupku. Przeciwniczki w 20. minucie doprowadziły do remisu, który utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie spotkania po błędzie w pomocy piłkarki Ostrovii zbyt szybko straciły bramkę. W 47. minucie Diamenty objęły prowadzenie i poczuły się pewniej na boisku. Coraz częściej po składnych akcjach oddawały strzały. Wiele mocnych uderzeń skierowanych w światło bramki wybroniła golkiperka Ostrovii - Amelia Pełszyńska. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla gospodyń spotkania.

Mimo przegranej pojawiły się pozytywne akcenty tego spotkania. Świetny występ Amelki oraz debiut w seniorskiej kobiecej piłce nożnej Weroniki Kossakowskiej. Weronika pokazała na boisku pazur.

W najbliższy weekend w ramach 5. kolejki IV ligi kobiet Ostrovia będzie pauzowało. Na boisku zobaczymy je dopiero w kolejny weekend w meczu z KU-AZS UW II Warszawa.

Diamenty Warszawa - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3:1
Skład: Amelia Pełszyńska - Aleksandra Wilk - Klaudia Zaręba - Patrycja Cichowska - Kinga Nienałtowska - Alicja Kordyszewska - Natalia Komor - Karolina Piasecka - Marzena Dzierka - Michalina Chrobot (Natalia Grucelska) - Patrycja Lemańska (Weronika Kossakowska)

Źródło tabeli: 90minut.pl

Już jutro ostrowska drużyna piłki nożnej zmierzy się z liderem ligi.

KS Ostrovia wiceliderem Ligi Okręgowej

20 września 2022, Anna Augustyniak

Po kolejnym zwycięstwie podopieczni trenera Wilczewskiego awansowali na 2. pozycję w klasyfikacji Ligi Okręgowej.