Jubileusze pożycia małżeńskiego świętowano w gminie Małkinia Górna w dniu 18 września 2022 (zdjęcia)

Dodano: 25 września 2022 17:24, Autor: Gmina Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

W niedzielę 18 września 2022 roku w gminie Małkinia Górna odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowano małżeństwa, które świętowały: 50-lecie, 60-lecie oraz 70-lecie pożycia małżeńskiego
REKLAMAW niedzielę 18 września 2022 roku w gminie Małkinia Górna odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowano małżeństwa, które świętowały: 50-lecie, 60-lecie oraz 70-lecie Pożycia Małżeńskiego. W tym roku zaproszonych zostało łącznie 59 par. Jubileusze świętowały małżeństwa, które od 2020 roku nabyły prawa do uzyskania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej sprawowaną przez Proboszcza tej parafii - księdza kanonika Jana Marka Wróblewskiego oraz księdza kanonika Józefa Poskrobko - proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni. W trakcie nabożeństwa Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską.
Po zakończonej mszy świętej zaproszeni goście udali się do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej, gdzie na sali gimnastycznej odbyła się dalsza część uroczystości. Na wniosek Wójta Gminy Małkinia Górna i postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale otrzymały 44 pary małżeńskie zameldowane na terenie naszej gminy, które zawarły związek małżeński przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w 1970 roku oraz 1971 roku.
Wójt Gminy Pani Bożena Kordek dokonała aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta RP 35 par z grona Jubilatów, którzy byli obecni na tegorocznej uroczystości. Następnie Pani Wójt wraz z Panią Ewą Jarką - Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego oraz Panem Józefem Boguckim - Sekretarzem Gminy wręczyli małżonkom dyplomy i kwiaty oraz złożyli im życzenia.
Oprawę muzyczną tej wyjątkowej uroczystości przygotował zespół Belfer's Bend, którego występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Na zakończenie podano uroczysty obiad. W miłej atmosferze małżonkowie dzielili się wrażeniami i wspomnieniami ze wspólnie przeżytych lat.


Zobacz również

Aktywiści Stowarzyszenia Ugniewo Razem na wycieczce w Augustowie (Zdjęcia)

20 września 2022, Stowarzyszenie Ugniewo Razem , red. Elżbieta Krajewska

Wyjazd integracyjny na Krainę Mazursko-Podlaską w dniach 17-18 września 2022

"Nauka dla Ciebie w domu" - warsztaty w Małkini Górnej (zdjęcia)

14 września 2022, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie , red.Elżbieta Krajewska

Warsztaty z Centrum Nauki Kopernik już 17 września w GOKiS

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej 1 września (zdjęcia)

3 września 2022, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej, red. E. Krajewska

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]