"Nauka dla Ciebie w domu" - warsztaty w Małkini Górnej (zdjęcia)

Dodano: 14 września 2022 20:21, Autor: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie , red.Elżbieta Krajewska

Warsztaty z Centrum Nauki Kopernik już 17 września w GOKiS
REKLAMA
Już w sobotę, 17 września w Małkini Górnej odbędą się kolejne warsztaty z cyklu "Nauka dla Ciebie w domu" - jednego z komponentów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą "Nauka dla Ciebie". W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu przez jeden dzień odbywać się będą bezpłatne warsztaty z towarzyszenia dzieciom w wyzwaniach poznawczych, w których udział weźmie w sumie 20 rodzin. Po zakończeniu zajęć każda rodzina otrzyma zestaw do wspólnego eksperymentowania w domu.
W trakcie warsztatów rodzice i opiekunowie pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik będą pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzą się doświadczeniom naukowym widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Nie zabraknie także ćwiczeń z pozytywnego dowartościowywania i budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób.
Zestaw "Nauka dla Ciebie w domu" do rodzinnego eksperymentowania zawiera nie tylko propozycje samodzielnych eksperymentów, ale również niezbędne do ich wykonania materiały oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające dzieciom konstruktywne towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata.
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej jest jedną z dziesięciu w Polsce, w których odbywają się w tym roku warsztaty "Nauka dla Ciebie w domu". Do końca października zajęcia z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik zostaną zorganizowane jeszcze dla mieszkańców województw łódzkiego, dolnośląskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego.
zdjęcia Agata Steifer

Zobacz również

Miejska Biblioteka zaprasza na warsztaty muzyczno-wokalne

8 września 2022, MBP, red. Anna Augustyniak

Warsztaty muzyczno-wokalne są bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

GOKiS w Małkini Górnej zaprasza na zajęcia od października

2 września 2022, GOKiS Małkinia Górna, red. Anna Augustyniak

W ofercie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu znalazły się nowe zajęcia.

Weź udział w warsztatach naukowych dla rodziców

1 września 2022, GOKiS Małkinia Górna, red. Anna Augustyniak

Warsztaty dla rodziców i opiekunów w GOKiS w Małkini Górnej przeprowadzą edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Cezan Salon Meblowy Black Red White

ul. Mieczkowskiego 16 (Galeria TEK, II piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szukasz mebli, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze? Zainspiruj się!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]