Ostrowiada literacka już 4 października

Dodano: 1 października 2022 09:24, Autor: MBP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajwska

2 Ostrowski Festiwal Literacki w tym roku odbędzie się pod hasłem:
"Podróż do świata literatury".

REKLAMAW tej edycji festiwalu kontynuacja promowania twórczości rodzimych twórców. Odbywać się będą swoiste podróże literackie.
Podróże od wieków zajmują ważne miejsce w życiu człowieka. I mimo że podróż podróży nierówna - choć różne były jej rodzaje, przyczyny i efekty - to ten motyw istnieje w twórczości każdego z pisarzy.
Przed południem: godz.11.00 spotkają się z młodzieżą poeci:

Sebastian Brejnak - poeta urodzony w Ostrowi Mazowieckiej, doktorant kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor tomiku "Filo" oraz "Wirujący ogon antylopy. Sebastian Brejnak do Ewy Lipskiej, Ewa Lipska do Sebastiana Brejnaka".
Ewa Lipska - poetka, wybory jej wierszy ukazały się w około 40 obcojęzycznych wydaniach. Autorka listów "Wirujący krąg antylopy. Sebastian Brejnak do Ewy Lipskiej, Ewa Lipska do Sebastiana Brejnaka".
Anna Kożuchowska - ostrowska poetka, autorka kilku tomików wierszy i fanka podróżowania.
Popołudnie festiwalowe ok. 16.30 - rozpoczną również poeci Ewa Lipska i Sebastian Brejnak - spotkaniem dla dorosłej publiczności.
W kolejnym godzinach gośćmi będą:
Paweł Łęczuk - poeta, animator kultury, autor książek biograficznych, pedagog, geograf i pilot wycieczek. Jest autorem kilkunastu książek. Twórca oryginalnych spacerów literackich po Warszawie i literackich wycieczek rowerowych.
Wojciech Przylipiak - kolekcjoner, autor książek-reportaży "Czas wolny w PRL" i "Sex, disco i kasety video. Polska lat 90." Przez lata redaktor dodatku "Kultura" do "Dziennika Gazety Prawnej", gdzie pisał przede wszystkim o muzyce i popkulturze. Od 2012 roku prowadzi bloga BufetPRL.com poświęconego minionej epoce, gdzie opowiada o swojej kolekcji wyjątkowych przedmiotów sprzed lat. Festiwal podsumowany będzie panelem - wspomnieniem - podróżą w świat twórczości Petroneli Pawłowskiej - głuchej ostrowskiej poetki. W rozmowie wezmą udział goście festiwalowi oraz ostrowianie pamiętający Panią Nelę.
Zaprezentujemy nową - wydaną na Festiwal publikację z jej twórczością, która zawiera niepublikowane jak dotąd wiersze, ballady i opowiadania poetki.
Podczas Ostrowiady będzie można zakupić książki Autorów i otrzymać autografy oraz przybić pamiątkową pieczęć Festiwalową z logo Ostrowiady.
Festiwal poprowadzi Cezary Polak - ostrowianin - dziennikarz Radia dla Ciebie, z wykształcenia polonista i reżyser filmowy. Wydarzenie swoim Patronatem objął Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Pan Jerzy Bauer i Prezes Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej Pan Bartosz Kublik.
Zobacz również

Grzegorz Kasdepke spotka się z ostrowianami

25 września 2022, MBP, red. Anna Augustyniak

Mieszkańcy Ostrowi zaproszeni są na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke i Hubertem Klimko-Dobrzanieckim.

Noc Bibliotek w brokowskiej bibliotece

20 września 2022, Biblioteka Publiczna w Broku, red. Anna Augustyniak

Trwają zapisy na Noc Bibliotek w Broku.

Finał konkursu "The Voice of Ostrów Mazowiecka" już za 6 dni (zdjęcie)

16 września 2022, Miejska Biblioteka Publiczna Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mariola Pryzwan, urodzona w Ostrowi Mazowieckiej - opowiadać będzie o życiu piosenkarek

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]