Odcinek drogi Fidury- Koziki 4 października oficjalnie oddany do użytkowania (zdjęcia)

Dodano: 6 października 2022 05:28, Autor: Starostwo Powiatowe, red. Elżbieta Krajewska

Na uroczystości obecni: Henryk Kowalczyk-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Zbigniew Chrupek-starosta ostrowski
REKLAMAW obecności wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka oficjalnie oddano dziś do użytkowania odcinek drogi powiatowej nr 2639W Fidury - Koziki.
To kolejna inwestycja w Powiecie Ostrowskim dofinansowana z państwowych funduszy celowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat Ostrowski na modernizację drogi z rządowego programu otrzymał ponad 5,6 mln zł. Całkowita wartość inwestycji to ponad 8 mln zł, z czego ponad 1,2 mln zł pochodzi z budżetu gminy Ostrów Mazowiecka, a także ponad 1,2 mln zł z budżetu Powiatu Ostrowskiego.
W ramach zadania wykonano nową nawierzchnię jezdni o długości 2,780 km, poszerzono pobocza, wykonano rowy odwadniające i kanał technologiczny. Zrealizowane zadanie stanowi II etap inwestycji w drodze powiatowej nr 2639W.
W uroczystości uczestniczyli: Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Joanna Bala, Krzysztof Winiarski, Marcin Grabowski, który pełni jednocześnie funkcje kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, wójt Gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek, Radni Rady Powiatu na czele z Przewodniczącą Dorotą Subdą, Radni Rady Gminy w Ostrowi Mazowieckiej na czele z Przewodniczącą Krystyną Kossowską, kadra kierownicza Powiatu Ostrowskiego oraz Urzędu Gminy w Ostrowi Mazowieckiej, Adam Witkowski z Firmy PW Wikrusz - wykonawca inwestycji, inspektor nadzoru inwestorskiego Krzysztof Makowski - prowadzący działalność pod firmą ProMak, sołtysi sołectw Koziki i Fidury oraz sołectw ościennych, a także wdzięczni mieszkańcy wsi.
Po przecięciu wstęgi oddany do użytkowania odcinek drogi poświęcił ksiądz Witold Gromadzki, proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Kozikach.


zdjęcie Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Remont odcinka DW627 Ostrów Mazowiecka - Orło przesunie się do jesieni 2023

5 września 2022, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Dalsze obrady w tej sprawie odbędą się 6 września 2022.

Prace drogowe na ulicy Olszynowej (zdjęcia)

5 września 2022, Elżbieta Krajewska

Wykonawca ul. Olszynowej przewiduje zakończenie prac przed terminem

Renowacja świetlicy w Podbielku (zdjęcia)

24 sierpnia 2022, UG Lubotyń Stary

Urząd Gminy w Lubotyniu Starym dba również o mieszkańców innych wsi

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]