Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w uroczystym otwarciu Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

Dodano: 2 listopada 2022 15:15, Autor: Oficjalna strona Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Otwarcie Muzeum - Dom Rodziny Pileckich 2 listopada 2022 roku
REKLAMA


Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w uroczystym otwarciu Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. - Ten dom jest symbolem wychowania całego pokolenia - "Kolumbów" i Żołnierzy Niezłomnych. Takie właśnie domy, jak ten, stały w całej Polsce - podkreślał Prezydent Andrzej Duda. - Witold Pilecki - był, jest i będzie symbolem Polaka przez wielkie P, symbolem żołnierza przez wielkie Ż, symbolem człowieka przez wielkie C - zaznaczył.

- Ta droga zaczyna się symbolicznie właśnie tutaj, w tym rodzinnym domu, w którym wychowała się i mieszkała małżonka rotmistrza Witolda Pileckiego, Maria Pilecka z domu Ostrowska - mówił Prezydent, dodając, że była wielką patriotką, jako żona, matka, polska kobieta - od samego początku do samego końca.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele rodziny Pileckich i Ostrowskich - syn Rotmistrza Witolda Pileckiego - Andrzej oraz siostrzeniec Marii Pileckiej - Andrzej Marek Ostrowski. Obecni byli również Sekretarz Stanu w KPRP Wojciech Kolarski, a także Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin.

Muzeum - Dom Rodziny Pileckich mieści się w zachowanym oryginalnym domu rodzinnym Marii Pileckiej (z domu Ostrowskiej), żony Witolda Pileckiego. W tym zabytkowym, odrestaurowanym budynku została otwarta wystawa stała, ukazująca w nowym świetle postać jednego z największych polskich bohaterów.


Zobacz również

Karol Madaj, dyrektor Muzeum - Dom Rodziny Pileckich: "Chcemy opowiedzieć historię Marii i Witolda Pileckich na tle historii Ostrowi Mazowieckiej" (wideo)

29 października 2022, Anna Augustyniak

O tym, skąd się biorą anioły i kiedy będzie można zwiedzać ostrowskie muzeum, opowiedział Karol Madaj w rozmowie z Anną Krajewską.

Odsłonięcie głazu pamiątkowego ku czci ofiar ludobójstwa w Bieli (zdjęcia)

24 października 2022, Grupa Motocyklowa Stajnia Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

Grupa motocyklowa "Stajnia" zadbała o rewitalizacje Pomnika

Relikwia świętego Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

22 października 2022, Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza, red. Elżbieta Krajewska

Uroczystości 16 października 2022 w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]