Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w uroczystym otwarciu Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

Dodano: 2 listopada 2022 15:15, Autor: Oficjalna strona Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Otwarcie Muzeum - Dom Rodziny Pileckich 2 listopada 2022 roku
REKLAMA


Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w uroczystym otwarciu Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. - Ten dom jest symbolem wychowania całego pokolenia - "Kolumbów" i Żołnierzy Niezłomnych. Takie właśnie domy, jak ten, stały w całej Polsce - podkreślał Prezydent Andrzej Duda. - Witold Pilecki - był, jest i będzie symbolem Polaka przez wielkie P, symbolem żołnierza przez wielkie Ż, symbolem człowieka przez wielkie C - zaznaczył.

- Ta droga zaczyna się symbolicznie właśnie tutaj, w tym rodzinnym domu, w którym wychowała się i mieszkała małżonka rotmistrza Witolda Pileckiego, Maria Pilecka z domu Ostrowska - mówił Prezydent, dodając, że była wielką patriotką, jako żona, matka, polska kobieta - od samego początku do samego końca.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele rodziny Pileckich i Ostrowskich - syn Rotmistrza Witolda Pileckiego - Andrzej oraz siostrzeniec Marii Pileckiej - Andrzej Marek Ostrowski. Obecni byli również Sekretarz Stanu w KPRP Wojciech Kolarski, a także Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin.

Muzeum - Dom Rodziny Pileckich mieści się w zachowanym oryginalnym domu rodzinnym Marii Pileckiej (z domu Ostrowskiej), żony Witolda Pileckiego. W tym zabytkowym, odrestaurowanym budynku została otwarta wystawa stała, ukazująca w nowym świetle postać jednego z największych polskich bohaterów.


Zobacz również

Karol Madaj, dyrektor Muzeum - Dom Rodziny Pileckich: "Chcemy opowiedzieć historię Marii i Witolda Pileckich na tle historii Ostrowi Mazowieckiej" (wideo)

29 października 2022, Anna Augustyniak

O tym, skąd się biorą anioły i kiedy będzie można zwiedzać ostrowskie muzeum, opowiedział Karol Madaj w rozmowie z Anną Krajewską.

Odsłonięcie głazu pamiątkowego ku czci ofiar ludobójstwa w Bieli (zdjęcia)

24 października 2022, Grupa Motocyklowa Stajnia Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

Grupa motocyklowa "Stajnia" zadbała o rewitalizacje Pomnika

Relikwia świętego Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

22 października 2022, Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza, red. Elżbieta Krajewska

Uroczystości 16 października 2022 w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]